Castellum: újra intenzív jelenlét a város nyilvánosságában – már holnaptól!

Öcaline • 2019. március 3. 20:48 • Castellum 0 70

Ha a régi kerékvágást nem is ígérhetem, az mindenképpen faktum, hogy itt nem részletezendő munkaügyi össze-, pontosabban szétcsúszások nyomán az elmúlt időszakhoz képest újra nagyobb szerepet vállal szerény műhelyünk szeretett városunk nyilvánosságában.  Komoly áttörés lesz, figyeljetek! És persze: segítsetek – például témákkal, ötletekkel, írásokkal!

A részletek még alakulnak, formálódnak, de már biztos, hogy – elsősorban szerénytelenségem munkaügyi frontokon megnövekedett szabad vegyértékei nyomán – már holnaptól visszatér néhány tényező a Castellum hőskorából.  A terveket pontokba szedem, de lesz egy, sőt két felhívás is – az egyik mindjárt a cikk elején, a másik szigorúan a végén. Íme, a tervek, címszavakban!

1. Változtatok az elmúlt hónapokban jellemző frissítési sűrűségen, ráadásul terveim szerint újra több saját gyártású tartalom színesíti hasábjainkat. Visszaállunk a híradások frontján is – az olvasói szokások nyomán hétfőn, szerdán és csütörtökön lesz normál üzemmód, kedden és pénteken ügyeleti rendszerben tolom a bicajt, vasárnap délután/este pedig a hét végi menetrend érvényesül. (Mivel a saját tartalmak döntő részét én jegyzem, illetve a szerkesztői feladatok is rám hárulnak, alkalmanként előfordulhatnak kisebb-nagyobb pauzák – ezekről a Gépház jelenti szokásos formájában rendre időben szólok.)

2. Visszatérnek a képes reggeli beköszöntők  – imádtátok, imádtuk, imádjátok megint!

3. Újra lesz zenelánc, még agyalok, kivel is kezdjük a sort, de napokon belül startolunk.

4. Megmaradnak a régi együttműködések, sőt, szeretnénk a bloggerek és közreműködők sorát gyarapítani – ezért itt az első felhívás:

Ha blogolsz, vlogolsz, mémet gyártasz, vagy bármilyen webes tartalmat produkálsz, valamint bármilyen közöd volt vagy van szeretett városunkhoz, és tartalmaid a Castellum böngészőivel is megosztanád, jelentkezz azonnal itt!

5. Az elmúlt időszakhoz mérten sokkal, nagyságrendekkel több tartalmat szánunk a város gazdasági szereplőinek: szeretnénk növelni a "jó példák" számát éppen úgy, mint a kölcsönösen gyümölcsöző együttműködésekét. Ezen a fronton is több tervet dédelgetek, és természetesen nyitott vagyok minden közös projekt, ötlet előtt!

6. Végül, de közel sem utolsósorban: nem titkolt célom, hogy a független, kritikus nyilvánosság egyetlen megmaradt városi/térségi műhelyeként a közelgő választások küszöbén a korábbiaknál aktívabb politikai szerepet vállaljon a Castellum. Ha igaz, már holnap kijön egy cucc a helyi Fidesz-király most napvilágra került ügyei kapcsán, ami alatt reményeim szerint – a közmondásos Spiró-i fordulattal – leszakad az asztal; de ha az ellenzék továbbra is folytatja a takuvakut polgármesterjelölt-casting vonalon, akkor szerintem ők sem érdemelnek jelentős kíméletet. Szalad az idő, hölgyek & urak, virítani kéne lassan valamit, vagy pláne valakit, aki sikerrel szállhat szembe a Fidesz pénzzel, paripával, propagandával is megtámogatott jelöltjével. Nem lesz könnyű menet, de ha valami, hát a 2018-as országgyűlési választás közismert kimenetele igazolja, hogy sikerülhet.

Ide kapcsolódik a következő felhívás: ahhoz, hogy sok érdekes, izgalmas, kemény és érzékeny témát találjak, szükség van, szükség lehet a te segítségedre is, Ismeretlen Olvasóm! Ha izgalmas, érdekes, kemény és érzékeny témáról van tudomásod, jelezz nekem azonnal itt!

Fontos tudnivaló, és bár ezerszer írtam, sosem elég megismételni: a felállás változatlan, vagyis minden igazolható, okadatolható, pláne bizonyító erejű dokumentummal vértezett téma előtt nyitott a Castellum – és továbbra is 100 százalékos forrásvédelmet garantál! Magyarul: tőlem a saját édesanyámat is ideértve soha, senki nem tudja meg, hogy éppen Te szivárogtattál  – a hitelesség mellett ez a bizalmi tőke volt és maradt az egyetlen tényező, ami szó szerint fegyver a kezemben.

És nem leszek rest, továbbá nem is félek használni.  Tartsatok továbbra is velem az "egy a tábor, sok a zászló" jegyében!

 

 

Kommentek