Veszélyjelzés: heves zivatarlánc közeledik városunk felé

Dávid • 2018. június 12. 22:43 • Meteo 0 32

  ○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A                                                                 


Heves, intenzív zivatarok kipattanása és zivatarrendszerek kialakulása/átvonulása miatt 22 órakor másodfokú veszélyjelzést, azaz narancs riasztást adott ki az Országos Meteorológia Szolgálat a Dunaújvárosi járás területére vonatkozólag.
Papírforma szerint ez az jelenti, hogy közepes bekövetkezési kockázat mellett számolhatunk heves zivatarral károkozó szél vagy nagy méretű jég kíséretében.

A várható intenzív zivatarral jelentős mennyiségű csapadék is hullhat viszonylag rövid idő alatt, ezért aztán egy sárga jelzés is érvényben van térségünkre vonatkozólag felhőszakadás végett.


 

UPDATE

23:38


Úgy fest, az első etapon már túl is vagyunk, Rácalmáson áramszünet van

 

Amilyen gyorsan érkezett, olyan szélsebesen távozott is a következő napok időjárását alapjaiban meghatározó zivatarlánc – de ezzel még messze nincs vége a sztorinak. A hajnali és a kora reggeli, reggeli órákban ugyanis még van esély újabb zivatarok kipattanására.


+  A nyugat felől érkező szupercellák a délutáni órákban lépték át az országhatárt, a zivatarlánc hozzánk cikkem élesítésének pillanatában jutott el viharos széllökések kíséretében. Az Időkép közel 90 km/-h-s széllökéseket jegyzett a dunaújvárosi repülőtéren.

+  Az Időkép értesülése szerint Rácalmáson áramkimaradást, áramszünetet okozott a tomboló vihar.

+  Holnapra, vagyis szerdára vonatkozólag egyébként jelen pillanatban első szintű veszélyjelzés, azaz sárga riasztás van érvényben Fejér megyét illetően kis valószínűséggel kialakuló heves zivatarok és felhőszakadás miatt.


                                                                  ○ ●  TÁMOGATÁS      


UPDATE

00:39

Sárga veszélyjelzés, viharkárok

 

+  Ugyan nem annullálta, de egy fokkal enyhítette a térségünkre vonatkozó veszélyjelzés mértékét 0 óra 9 perckor az OMSZ. Így tehát a hajnali órákban sárga, azaz elsőfokú riasztás van érvényben a Dunaújvárosi járás területén zivatarok és felhőszakadás miatt.

 

+  Az első etapon már túl vagyunk, bő egy órával ezelőtt viharos, mintegy 90 km/h-s széllökések kíséretében érkezett meg városunkba az első zivatarlánc. Rácalmáson áramszünetet eredményezett a tomboló vihar, de mifelénk is alkotott. A vihar okozta károkról egyelőre nem sokat tudni még így éjfél után, az biztos, hogy helyzetjelentő olvasóink a Váci Mihályon hatalmas csattanásra és üvegcsörömpölésre figyeltek fel.

+  A Zöld Rendelő épületében is keletkezhetett kár – legalábbis erről számol be szintén egy helyzetjelentő olvasónk hírportálunk közéleti platformján, a VéD felületén.

 

+  Máshol kukákat borított fel és sodort el a viharos szél. Ezek közül – szintén olvasói beszámolók nyomán – vannak vagy lehetnek olyanok, amelyek jelen pillanatban is úttesteken hevernek – akadályt képezve ezzel a közlekedőknek.

 

+  A Castellum.do Béke városrészi (Március 15. téri), ötödik emeleti munkaállomása  keleti fekvésű, így nálam/nálunk maradtak a redőnyök és a szúnyoghálók egyaránt. Ellenben az egyik nyugati szomszédom arról számolt be nem is olyan régen, az ő erkélyajtaját csukott állapotában nyitotta ki a viharos szél.


                                                                  ○ ●  FINASZÍROZÁS


UPDATE

01:33

Máris itt a második felvonás — újra Dunaújváros felett cikáznak a villámok

Miközben az OMSZ annullálta a térségünkre vonatkozó veszélyjelzést, nota bene nincs érvényben riasztás, hajnali 1 óra 20 perc körül megkezdődött a második felvonás. Jelen pillanatban úgy fest, a 23 óra körüli antréhoz képest jóval szerényebb, ellenben lényegesen lassabban mozgó zivatarral lesz most dolgunk.


○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A   

≡ UGORJ A CÍMLAPRA!

Kommentek