FMD: kategóriagyőzelmet ért a "Szorul a hurok" – premier a Castellumon!

Öcaline • 2018. április 16. 20:20 • Kult 0 0

Fiatal tehetségekben sosem volt hiány szeretett városunkban, íme, egy egészen friss és egészen ékes bizonyíték: fogadjátok szeretettel a Szorul a hurok című etűdöt a TRP Studios keze alól; a mindössze 5 perces, ennek ellenére súlyos kérdéseket boncolgató alkotás kategóriájában győztes lett a Fejér Megyei Diáknapok seregszemléjén. Premier a hajtás után!

Ahogy tegnapi összegzésünkben ígértük, több tételben foglalkozik műhelyünk az FMD dunaújvárosi seregszemléjével – már akkor szerveztük ugyanis, hogy a nagy videómegosztó közönsége után a Castellum is bemutassa a szeretett városunkban rendezett megméretés egyik győztes munkáját. A fotó, film, új vizuális kísérleti műfajok indulói közül Szabó Máté Botond lett a győztes, mégpedig a Szorul a hurok című filmmel, amit forgatókönyvíróként és rendezőként jegyzett a Széchenyi gimnazistája.
A témaválasztás egészen súlyos, ahhoz mérten pláne, hogy a munkát jegyző TRP Studios csapatát kilencedik évfolyamos (jobbára tizennégy-tizenöt éves!) diákok alkotják. Egy perfekt módon összerakott, helyenként bravúrosan kivitelezett munka arról, hogy az idő kerekét nem, nem, nem lehet visszaforgatni – hogy nincs, és hogy miért nincs "ha" és "volna". Minden további elemzés és szószaporítás helyett - nézzétek!

Gratulálunk, csak így tovább!

 

Kommentek