FMD: helló, szia, szevasz – bulizzatok nagyot a kultúra ünnepnapjain!

Öcaline • 2018. április 11. 20:28 • Kult 0 12

Nagyszabású kulturális megméretés és remek buli: ismét középiskolás fiatalok veszik birtokba az utcákat, tereket, színpadokat, pódiumokat – péntektől vasárnapig szeretett városunk ad otthont a Fejér Megyei Diáknapok (FMD) több évtizedes hagyományokkal bíró eseményeinek. Sziasztok, diákok, szeretettel várunk benneteket – mulassatok jól!

A jó előre hírvert előzetes felhívásban már jeleztük, mostanra bizonyosság vált: a különféle kategóriákban több mint ezer középiskolás fiatal részvételével rendezik meg szeretett városunkban a Fejér Megyei Diáknapok eseménysorozatát. A kulturális kavalkádba oltott monstre bulinak április 13-15. között, vagyis péntektől vasárnapig ad otthont Dunaújváros.

A jelentkezéseket összesítve az is kiderült, hogy a kulturális seregszemlén tizenkét kategóriában közel hatszáz produkciót és alkotást láthat a közönség és a zsűri.

Az FMD az elmúlt évtizedek szép hagyományát követve nagyszabású, színes, látványos gálaműsorral zárul a Bartók színháztermében április 15-én, vasárnap 14 órától. Az FMD részletes kínálatát az eseménysorozat hivatalos weboldalán és/vagy facebook felületén követheted nyomon!

FMD – hivatalos weblap (katt!) >>

FMD – facebook (katt!) >>

A vasárnapi gála a zsűri által javasolt legjobb színpadi produkciókból áll össze: könnyű- és komolyzenei együttesek, szólisták, kórusok, versmondók, színjátszók és a showtime műfajában jeleskedők adják elő újra a pénteki és szombati napon nagy siker arató produkcióikat; a látványosnak ígérkező show-t Szakál Attila koreográfus-rendező állítja színpadra.
A legkiemelkedőbb produkciókért és alkotásokért járó kategória- és különdíjakat is a gála keretében vehetik át a díjazottak, és itt talál gazdára a megye és a két rendező város nagydíja, a közönségdíj, valamint a különleges fesztiváldíj is. 
A Diáknapok programja és a gála megtekintése mindenki számára nyitott és ingyenes: a szervezők és a színpadra lépők várják a nézőtérre barátaikat, családtagjaikat és valamennyi érdeklődőt!

Érezzétek jól magatokat, bulizzatok nagyot – szeretettel vár mindenkit a város és az FMD!

(Fotó: FMD-archív – Igari balázs felvétele; a Castellum.do az FMD médiatámogatójaként veszi ki részét a programsorozat népszerűsítéséből!)

≡ UGORJ A CÍMLAPRA!

 

○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A

Kommentek