Jégkorong: zsinórban negyedszer is nyert, söpréssel jutott a négy közé a Csíkszereda

Öcaline • 2018. február 25. 19:02 • Sport 0 0

Ma sem tudta megismételni a közelmúltban nyújtott játékát, egymás után negyedszerre is vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga rájátszásában. A Csíkszereda 3-0 arányban múlta felül csapatunkat - és megérdemelten jutott söpréssel a négy közé. Nekünk meg marad egy raklap tanulság.

Az utolsó szalmaszál megragadására készült Csíkszeredában a DAB együttese ma délután: a mieink a mai találkozóig nem tanúsítottak komoly ellenállást a remek erőkből álló hazai gárdával szemben az Erste Liga rájátszásában, a meccs előtt az volt a legnagyobb kérdés,

képes lesz-e visszatalálni

a valóban parádés, szemet gyönyörködtető és egyáltalán nem titkolt büszkeségre is bőséggel okot adó alapszakasz-minőséghez együttesünk. (Csak emlékeztetőül; decemberben oda-vissza vertük a Szeredát, a Vákárban is beficcent egy 6-4 arányú diadal, akkor a két utolsó meccsen 9-5-ös gólátlagot produkált a Morgan-legénység.)
Nos, nagyon rövid leszek: nem sikerült; az első harmad 6. percében egy fórból gólt szerzett az addig elsősorban a védelem terén jeleskedő csíki legényég, a második harmadban hiába borult föl a pálya, a legígéretesebb Acélbikák-ziccerek is kimaradtak, hogy a végére jöjjön egy újabb pofon – egy újabb előnyt ismét bevert a vendéglátó (2-0). Az utolsó felvonás során már meglehetősen kedveszegetten játszott csapatunk, a 3-0 arányú végeredményt üres kapus góllal állította be az SC Csíkszereda. Négy meccsen 17 gólt kapott, és mindössze 5 (!!!) találatig jutott a DAB – márpedig különösen ez utóbbi mutató siralmas egy play off sorozatban.
A székely alakulat megérdemelten, hadd nyomatékosítsam,

még söpréssel is teljes joggal

jutott a négy közé; nekünk meg marad egy csomó tanulság a helyzetkihasználásról, a speciális játékhelyzetekről, és úgy egyáltalán, a rájátszásban alkalmazható, alkalmazandó játékmódról. Meg egy gyönyörű emlék a már említett alapszakasz-sorozatról, a lelkesen játszó, önfeláldozó, szerethető csapatról, a szépen lassan újra megtelő lelátóról. Meg a bizakodásról, hogy a tél eleji forma átmenthető, a sorozat folytatható – és folytatódik is! Na, ehhez képest borzalmas csalódás a Csík elleni terített betli.