Vízilabda: vereség az Euroliga odavágóján – a Catania várja jobb pozícióból a folytatást

Öcaline • 2018. február 24. 20:11 • Sport 0 5

Bravúrra készült, sokáig vezetett is, de végül 13-0 arányú vereséget szenvedett az olasz Catania gárdájától a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata az Euroliga negyeddöntőjének első találkozóján. Folytatás a jövő héten – és sajnos az olaszok várhatják sokkal jobb helyzetből a visszavágót.

A bravúr reményében fogadta a kontinens egyik legjobb alakulatát a DUE gárdája a Fabó Éva Sportuszodában ma délután: az ellenfél a világklasszisokkal bőven pettyezett Orizzonte Catania együttese volt az Euroliga negyeddöntőjének első meccsén. A mieink mindenképpen olyan összecsapásra készültek, ami után

marad remény a visszavágóra;

az első felvonásban meg is lepte ellenfelét a Maarsk Graphics, hiszen előbb Szilágyi, majd Slingi talált a vendégek kapujába (2-0). A Catania azonban nem roppant meg a gyors dunaújvárosi vezetéstől, és előbb kiegyenlített, majd az első nyolc perc végére a vezetést is átvette (2-3).
A második felvonás gólokban és parádés megoldásokban egyaránt bővelkedő perceket hozott, Gurisatti csavargólja bármelyik összefoglaló élére kívánkozik, majd egy újabb találatával már a mieink örülhettek a vezetésnek (4-3). Ezek után sajnos újra a vendégek pillanatai következtek, két villámgóllal újra fordított az Orizzonte, ám innentől ritkán látható bravúrjátékkal rukkolt ki a Dunaújváros: Slingi szép lövése nyitotta a sort, majd Szilágyi büntetője nyomán visszavette a vezetést egyetemistáink együttese (6-5). És ezzel még ne volt vége a hazai parádénak: Guriatti megúszás után növelte az előnyt, majd Szilágyi újabb pazar találata után a félidőre már hárommal ment a Dunaújváros (8-5).
Sajnos a fordulás után nem tartott ki a hazai lendület, az

olaszok hosszú hajrát nyitva

előbb közelebb zárkóztak, és bár Garda is betalált, a harmadik felvonás végére ki is egyenlítették az állást (9-9). Az utolsó negyedben aztán igazolta kivételes klasszisát az olasz alakulat: egy kihagyott hazai büntetőt két góllal bosszult meg az ellenfél, – így a hajrára fordulva már ők álltak közelebb a sikerhez (9-11). Szilágyi találatával még szépített a DUE Maarsk Graphics, de az utolsó percek már egyértelmű vendégfölényt hoztak – az Orizzonte végül 13-10 arányban nyert, így masszív előnnyel várhatja a párharc olaszországi visszavágóját.