Kézilabda: nem adott esélyt, fölényesen győzött a Kohász a sereghajtó ellen

Öcaline • 2018. február 24. 20:46 • Sport 0 11

Magabiztos játék, fölényes diadal: 38-24 arányban múlta felül a Békéscsaba együttesét a Dunaújvárosi Kohász gárdája a bajnoki pontvadászat mai játéknapján a sportcsarnokban. A mieink esélyt sem adtak a viharsarki alakulatnak – lényegében rajt-cél győzelemmel tartották itthon a bajnoki pontokat.

A sereghajtó Békéscsaba elleni hazai találkozóval folytatta a K&H női kézilabda liga küzdelmeit ma este hat órától a DKKA gárdája. Ugyan a tabellán elfoglalt helyezések alapján a mieink számítottak a meccs esélyesének,

előzetesen nem várt könnyű csata

György László tanítványaira, mivel a vendégek a Magyar Kupa negyedik fordulójában le tudták győzni kézilabdázóinkat, s hasonló meglepetésre készültek a mai összecsapáson is.
A mieink azonban semmit sem bíztak a véletlenre, már az első percekben megléptek négy fával (5-1). A Kohász továbbra is maximális hőfokon pörgött, sorozatban szerezte újabb találatait, és a félidő derekára KO-közelbe juttatta ellenfelét (11-2). Ezt követően ugyan picit megtorpant a hazai lendület, de a biztos vezetést így sem fenyegette veszély (16-6). A tetemes előny tudatában a félidő hajrájára kicsit kiengedtek a kohászlányok, de a félidőre majdnem megmaradt a tíz közte – lényegében formalitás lett a folytatás (20-11).
A térfélcserét követően

újra a régi lendülettel esett ellenfelének

a Dunaújváros, öt perc játékkal még jobban elsuhantak ellenfelüktől (24-12). A biztos vezetés tudatában minden játékosának lehetőséget adott György László vezetőedző, s kézilabdázóink igyekeztek is élni a lehetőséggel; ennek nyomán még tovább nőtt a különbség a két gárda között (30-17). A végjátékban is növelte előnyét a Kohász, és végül rendkívül simán, 38-24 arányban győzött – és továbbra is tartja ötödik helyét a bajnoki tabellán.

Mestermérleg

Elégedett volt játékosai teljesítményével György László vezetőedző, aki szerint sikerült a játék minden elemében az ellenfél fölé nőni csapatának:
– Döntő volt a védekezésünk minősége, s a védekezésből a nagy sebességgel történő ellentámadásaink. Koncentráltan, nagyon fegyelmezetten játszottunk támadásban is. Utóbbit is dicsérni kell, mert helyenként látványos, szép játékot produkált a csapat, de illett is legyőznünk a Békéscsabát!

Dunaújvárosi Kohász KA - Békéscsabai ENKSE
38-24
(20-11)
A Kohász gólszerzői: Micijevic 7, Monori 5, Kazai 4, Dombi 4, Szalai 3, Molnár 3, Grosch 3, Klujber 2, Kovács 2, Szekerczés 2, Cifra 2, Nick.

(Forrás és fotó: DKKA)