Birkózás: idén is szép siker volt a Tombor István Emlékverseny

Öcaline • 2018. február 5. 17:41 • Sport - utánpótlás 0 0

A szervezés terén is jelesre vizsgázott a hazai birkózó utánpótlás versenyek sorában előkelő rangot kivívott Tombor István Emlékverseny – Impact Kupa Közép-magyarországi Kötöttfogású Területi Bajnokság, ráadásul a dunaújvárosi fiatalok is tevékeny részt vállaltak abból, hogy a szőnyegen is sikeres legyen a megméretés.

A Dunaferr SE birkózó szakosztálya, a Dunaújvárosi Birkózósport Alapítvány, valamint a Gurics György BDSE rendezte a Tombor István Emlékverseny – Impact Kupa Közép-magyarországi Kötöttfogású Területi Bajnokság viadalát vasárnap. A megméretésnek Mezőfalva, a Petőfi iskola tornaterme adott otthont – a viadal léptékére jellemző, hogy 14 egyesület 130 sportolója lépett szőnyegre. Pintér Attila szakosztályelnök megnyitó köszöntőjében megemlékezett Tombor István egykori kiváló birkózóedzőről, akinek özvegye is jelen volt a versenyen. Külön köszöntötte ifj. Tombor Istvánt, a Dunaferr SE vezetőedzőjét, aki édesapja nyomdokaiba lépve többek között a mezőfalvi birkózósportot is irányítja, valamint Pukánszky Tibort, aki fiatal korában szintén birkózó volt, jelenleg a szakosztály és a verseny támogatójaként vette ki részét az előkészületekből.
A verseny kiemelten fontos volt, hiszen azon túl, hogy a gyerekek élesben is kipróbálhatták az edzéseken tanultak alkalmazását, az országos döntőbe való bejutás volt a tét, emelte ki a honlapunkhoz eljuttatott összegzésében Mátyás Gábor, a Dunaferr SE elnöke. A dunaújvárosi bázis és fiókegyesületei (Gurics György BDSE, Enying VSE) jól vizsgáztak, hiszen alakulathoz jutott érem. (A Dunaferr SE és a Gurics György BDSE 2-2 aranyéremmel és több érmes helyezéssel, az Enying VSE egy ezüstéremmel zárta a versenyt.) A csapatversenyben magasan végzett első helyen a Ceglédi VSE, az ezüstérmes Érdi Spartacus, valamint a bronzérmes Monor SE mögött a Dunaferr SE csapat az igen előkelő 4. helyet szerezte meg.

Íme, a tételes eredménylista – a pontszerző helyen végzett ifjú tehetségek nevével!