Napi Nókomment (73.): a Nagy Dunaújvárosi Lépcső(d) – és a VéD csodája egy posztban!

Öcaline • 2018. január 31. 19:53 • nókomment 0 10

Két képen mutatom be a jelentős dunaújvárosikumok sorába tartó építészeti bravúr stációit. Igen, igen, ez itt fönt egy lépcső, drága böngészők és aranyos mindenki, az első kép közvetlenül a javítás UTÁN(!!!) készült, majd – hogy a fotó posztolása mennyiben járult hozzá az újrázáshoz, nem tudhatjuk – a sebtiben elvégzett rekonstrukciós munkálatok végeredményét is mutatom. Csúcsdöntés a hajtás után.

Oké, oké, túlságos elvárásaink nincsenek az Örök Sötétség és a Bosszantó Kátyúk Birodalmává lett szeretett városunk terepén, ezzel együtt őszintén bevallom, nem voltam bosszús egy pillanatra sem, sőt, percekig csak hemperegtem kacagva régi hűséges olvasónkból társas levelezőnkké avanzsált Bíró Andi képén. Fent látható a CSODA, mert az, ugye, nem vitás, hogy a Vészhelyzet Dunaújváros (VéD) hasábjain is publikált fotó egy bravúros építészeti megoldást mutat! A látvány hatását tetézi a tény; a Bocskai úti lépcsősor tetején elvégzett javítás UTÁN sikerült megörökíteni a szenzációs megoldást – a korai kubisták vonalvezetését idéző szakmunkán egyetlen vízszintest és/vagy derékszöget sem fedezhet föl a vizsla tekintet; tényleg példátlan, világcsúcs, igazi dunaújvárosikum tanúi lehetünk.

(A találat amúgy jó eséllyel dobogós a Városunk Elmúlt Évtizede Egy Képben pályázaton is!)

Eddig ez a történet csak egy lett volna a Nókomment-sorozat remekbe szabott darabjai között – persze rögtön más a képlet, ha egy óvatlan sétáló bokáját, minősített esetben nyakát töri a helyszínen! –, szép találat, mi több, csodás, de a folytatás is megér egy bekezdést. Arról van szó ugyanis, hogy a bravúrjáték híre (vagy a Nagy Dunaújvárosi Lépcsőd képe) valahogy eljuthatott Illetékes Olvtársék füléig/szeméig is – merthogy a múlt vasárnapi első közlés után a napokban újra szorgos kezek ugrottak a feladatnak. Tényszerű, a felújítást követő rekonstrukcióra már vittek vízszintezőt és derékszöget is; az eredmény magáért beszél, szintén nem kíván kommentárt:

Ilyen egyszerű ez, csak szólni kell, barátaim!

(A fantasztikus képpárért természetesen Bíró Andi kapja a gigantikus köszibe bugyolált óriási pacsit! Sorozatunk indító posztját a felhívással itt pattintottuk! A teljes merítésből innen szemezgethetsz, de nem mulasztom el a figyelmeztetést; nagyon vigyázz: továbbra is jobbnál jobb falatokat találsz a Viccesen Szomorú Város menüből! És persze ezúttal sem maradhat el a finom sürgetés: ha te is aktívan támogatnád, hogy folytatódjon a sorozat, küldj nekünk ide szép vagy csúnya, mulatságos, elgondolkodtató vagy elrettentő képet a város közterein tapasztalt jelenségekről! Várjuk, pakoljuk!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek