Jégkorong: idegenben is mattolta az Újpestet az Acélbikák gárdája

Öcaline • 2018. január 28. 20:48 • Sport 0 30

Az első harmadban masszív előnyre tette szert, és ezt a végjátékig magabiztosan meg is tartotta a DAB gárdája az Újpest ellen az Erste Liga felsőházi rangadóján ma este. Csapatunk végül 7-3 arányban múlta felül fővárosi ellenfelét – és a diadal értékét növeli, hogy idegenben sikerült kivívnia a győzelmet a Morgan-legénységnek.

Újpesti TE – Dunaújvárosi Acélbikák
3-7
(0-3, -2-2, 1-2)
Az Acélbikák gólszerzői: Becze 3, Izacky, Turcotte, Hári, Hüffner.

A középszakasz, valamint a play off előtti "párválasztás" szempontjából egyaránt kulcsfontosságú meccs várt az Újpest otthonában a DAB együttesére – a mieink azzal a tudattal készülhettek a ma esti összecsapásra, hogy győzelmük esetén

jelentős lépéselőnyre tehetnek szert

a tabella harmadik helyéért folyó versenyfutásban, sőt, az ezüst sem tűnik elérhetetlen ábrándnak számukra. Szerencsére a tétnek megfelelő lendülettel állt bele a meccsbe a Morgan-gárda, s több veszélyes támadás után a 4. percben a vezetést is megszerezte, mégpedig a középszakasz meccsein már volt alakulata ellen is beöltöző Becze talált az újpesti ketrecbe (0-1).  A gól után is lendületben maradt a Kohász, és bár az Újpest is rendezte a sorokat, továbbra is főként csapatunk irányította a játékot. A harmad fináléjában ráadásul gólra, gólokra is váltotta fölényét együttesünk: a 19. minutum elején Izacky duplázta meg a Bikák góljainak számát, majd mindössze húsz másodperccel a szünetet jelző dudaszó előtt újra Becze volt eredményes – jelentős előnyhöz juttatva csapatunkat (0-3).
A második felvonásban lendületesen kezdett, alig egy percen belül szépített is a hazai gárda, de Turcotte révén gyorsan tudatosították a mieink, hogy korai még az újpesti tábor öröme – a 22. percben újra háromra nőtt a két csapat közti különbség (1-4). Kemény, helyenként durvaságig feszülő játékot, a rangadó tétjéhez illő ütközetet láthatott a közönség, és bár a harmad derekén újra közelebb zárkózott az UTE, a 34. percben Hári gondoskodott arról, hogy megmaradjon a masszív DAB-fölény (2-5). A befejező játékrész is

pezsgő, élvezetes, kemény játékot

hozott, az Újpest jelentős erőket mozgósított a zárkózásért, de a mieink is taktikusan őrizték magabiztos előnyüket – hiába vette be a hazai alakulat az egyébként továbbra is remek formát mutató Duchek ketrecét, Hüffner lökete nyomán visszaállt a dunaújvárosi szempontból nagyon is megnyugtató különbség (3-6). A játékot nem mindennapi csetepaté is színezte – összesen öt játékosnak összesen 22 perc büntetést osztottak ki a sípmesterek –, arról viszont, hogy az eredményt illetően ne legyen túl sok izgulnivaló a lefújásig, a mesterhármasig jutó Becze gondoskodott: "Titi" az 52. percben állította be a 7-3 arányú végeredményt.

Perdöntő meccs, perdöntő diadal – szép volt, srácok, csak így tovább!