Jégkorong: két harmad taku után fölényes DAB-győzelem a Titánok otthonában

Öcaline • 2018. január 5. 21:06 • Sport 0 13

Az utolsó harmadig kellett várni az első találatra, de végül nagyot ment az Acélbikák gőzhengere: 5-2 arányú dunaújvárosi győzelemmel ért véget az Erste Liga megyei rangadója Székesfehérváron ma este - a szenvedő fél a Titánok alakulata volt, csapatunk újabb nagy lépést tett az alapszakasz harmadik helyének bebiztosításáért.

A decemberben kapott váratlan pofon illő visszaszolgáltatásának reményében kelt útra ma Székesfehérvárra a DAB együttese: azért is fontos volt a ma esti derbin a három pont begyűjtése, mert mindenki tudta, egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehet csapatunk az Erste Liga alapszakaszának harmadik helyének bebiztosításáért.
A tétnek megfelelő lendülettel vetették harcba magukat a Dunaújváros játékosai, de hiába alakítottak ki több ígéretes ziccert, az első, majd a második harmadban sem tudták bevenni a remekül védő fehérvári portás ketrecét. Igaz, nem sikerültek a kísérletei a Titánok játékosainak sem – így nagy meglepetésre két harmad küzdelem után még mindig 0-0 árválkodott az eredményjelzőn.
Azt persze a DAB gárdáját elkísérő Kohász-tábor is remélte, hogy a harmadik felvonásban

végre góllá érik a viszonylag masszív fölény

– arról, hogy az álom valóra váljon, egy remekbe szabott kontra gondoskodott a 42. percben. Odnoga és Turcotte játszotta át magát és a pakkot a teljes Fehérvár-védelmen, a pontos befejezésről légiósunk gondoskodott, meg is lett a hőn áhított vezető találat (0-1). A gól után előbb előnybe, majd kettős fórba kerültek a vendéglátók, a mieink hősiesen kibekkelték a nehéz perceket, majd a szorításból szabadulva Becze szép találata révén megduplázták előnyüket a 48. percben (0-2). A második dugó jelentős zavart okozott a hazai csapatnál, a zavart Hári használta ki és tetézte tovább, aki egy palánkról visszapattanó korongot vágott a fehérvári ketrecbe (0-3).
A masszív vezetés picit elaltatta a mieinket, meg is érkezett a figyelmeztető válasz a túlfélen, az addig remeklő Duschek is tehetetlen volt egy jól eltalált fehérvári bombával szemben (1-3). A figyelmeztetés nyomán szorosabbra zárt és kegyetlenebbül rohamozott az Acélbikák alakulata, és

két percen belül el is döntötte

az értékes ligapontok sorsát: előbb egy kipattanót Azari, majd egy kavarodás végén üresen maradt pakkot Orbán juttatott az ellenfél hálójában (1-5). A végére még maradt egy szépségtapasz a vendéglátóknak, akik a lefújás után előbb bunyót provokáltak, majd  – két remek sportember kivételével – kézfogás nélkül hagyták el a jeget. De ez mit sem von le az összecsapás értékéből, sem a vendégek diadalának mértékéből: 5-2 arányban a Dunaújváros győzött – és az alapszakasz fináléjára fordulva nagy lépést tett a dobogós pozíció megtartása felé.

Szép volt, Bikák, jár a gratuláció – csak így tovább!