Jégkorong: siker a Titánok ellen - és meg is lett a tíz közte hirtelen!

Öcaline • 2017. december 11. 22:29 • Sport 0 0

Tízmeccses győzelmi szériát ünnepelt a Fehérvári Titánok elleni meccs végén az Acélbikák gárdája a jégcsarnokban ma este: együttesünk 5-3 arányban múlta felül ellenfelét, és tovább folytatja remek menetelését az Erste Liga sorozatában.

A remek sorozat folytatásának reményében, egészen pontosan a tizedik győztes meccs elhatározott szándékával fogadta a DAB gárdája a Titánok alakulatát a jégcsarnokban ma este – az Erste Liga sorozatában játszott megyei rangadó tétje a győzelmi széria töretlenségén túl az volt, hogy

megerősíti-e dobogós pozícióját

a Morgan-legénység a tabellán.
Lüktető, lendületes játékot hozott az első harmad, és bár lényegében már ekkor uralta a meccset a Dunaújváros, a szünetre mégis döntetlennel vonulhattak a csapatok. Hiába szerzett ugyanis szép gólt Azari a 2. percben, hátrányból egyenlített a Fehérvár, majd Léránt ugyan előnyből is betalált, a lefújás előtt alig két perccel egy kettős fórt már góllal büntetett a Titánok legénysége (2-2).

Töretlen lendülttel Töretlen lendülttel

A második felvonás még hátrányban, de Turcotte szemfüles találatával kezdődött, és a vezetés után is lendületben maradt a hazai gárda (3-2). A vendégek csak kisbüntetéseket érő szabálytalanságok árán tudták őrizni ketrecüket, a vége törvényszerű DAB-fór lett, és egy kettő előnyből Izacky jól eltalált bombája révén tovább nőtt a különbség a 30. percben (4-2).
A harmadik felvonás már inkább a túlélésről szólt, a Fehérvár fiataljai becsülettel tartották magukat, a mieink ziccerek garmadát hagytál kihasználatlanul, mígnem egy hibát kihasználva a

hónapok óta bombaformában játszó Odnoga

egy szépségdíjas "kitartott" fonák emeléssel el nem döntötte a ligapontok sorsát a 47. percben (5-2). Innentől ugyanis az ellenfélnek már csak szépítésre futotta, de a DAB újabb, teljesen megérdemelt diadalát már nem tudták megakadályozni a fehérvári legénység tagja.
5-3 lett a vége – még leírni is gyönyörű: tíz győztes meccs után tovább erősítette pozícióját a liga tabelláján az Acélbikák alakulata.

Tíz lett közte, szép volt, fiúk – csak így tovább a folytatásban is!

Beszédes kép - hazai öröm a végén! (Fotók: DAB - Boda Bence felvételei) Beszédes kép - hazai öröm a végén! (Fotók: DAB - Boda Bence felvételei)

Mestermérleg

Érthető elégedettséggel nyilatkozott a meccs után Jason Morgan, a DAB kanadai vezetőedzője is:
– Duschek kiválóan játszott újra az elejétől a végéig, ihletett formában véd az utóbbi időben. Azt kell, hogy mondjam, hogy az offenzív részét tekintve az eddigi legjobb meccsünket játszottuk, számolatlanul alakítottuk ki a helyzeteket. Becze érkezésével egy nagyon technikás csatárral bővült a keretünk, adott egy plusz szikrát elől és sokat veszélyeztetett. Amit feltétlenül ki kell még emelnem, hogy az emberelőnyös és hátrányos soraink kiemelkedően teljesítettek, ilyen speciális helyzetekből szereztünk három gólt – kettőt előnyben, egyet hátrányban –, ezek a tényezők eredményezték az újabb győzelmet. Gratulálok a csapatnak!