Jégkorong: de rég volt, és de szép volt újra hallani – "Jaj, szegény Fradi!"

Öcaline • 2017. november 24. 21:17 • Sport 0 12

Gólerős támadójáték, harcos, időnként önfeláldozó védőmunka, kimagasló kapusteljesítmény – a vége szép diadal: kiütéses, 7-2 arányú győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a Ferencváros ellen az Erste Liga mai játéknapján a jégcsarnokban. Rég vártam az áttörést – hát itt van végre!

A hétközi kupavereség után újabb komoly kihívás várt az Acélbikák alakulatára a jégcsarnokban ma este: a Ferencváros elleni mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit együttesün. Nem volt könnyű dolga Jason Morgan vezetőedzőnek a sorok összeállításakor, hiszen roppant rövid paddal, Mestyán, Koitmaa, Orbán és Skripets nélkül készült a csatára a dunaújvárosi legénység – ugyanakkor

elszántan, a győzelemben bízva

várta a zöld-fehérek elleni hazai találkozót.
Az első percekben a vendégek dominálták a játékot, de ahogy felvette a ritmust a hazai gárda, rögtön fordult a kocka, sőt, az 5. percben meglőtt büntetővel Izacky révén a vezetést is megszerezték (1-0). A folytatás is a hazai drukkertábor szája íze szerint alakult: előbb Odnoga harcossága és szép lövése duplázta meg az előnyt (hátrányban!), majd Turcotte vágott rá egy buli után üresen maradt pakkra – a 11. percben már biztosan vezetett a DAB (3-0).

Tempóelőny és lendület Tempóelőny és lendület

A játékrész második fele inkább küzdelmes játékot hozott, a parázs összecsapások nyomán több kiállítást is kiosztottak a meccsen egyébként végig rengeteg hibával munkálkodó játékvezetők, ám az eredmény már nem változott – a mieink várhatták sokkal nyugodtabban a második felvonást.
Amely szintén álomszerűen kezdődött, hiszen Azari már a 21. percben betalált, és bár szépített a Fradi, a hazai gárda magabiztosan őrizte előnyét (4-1). A folytatásban lüktető, harcos perceket láthatott a közönség, a mieink a kapuban ismét remeklő Duschek vezérletével hősiesen kivédekeztek egy kettős hátrányt is – ám egyenlő létszám mellett rendre veszélyesebben támadtak a Sasoknál. Az eredmény azonban nem változott – a harmadik játékrész előtt is biztosan vezetett a Kohász.
Az utolsó húsz perc

rég nem látott örömjátékot

hozott, hiszen előbb Turcotte lőtte meg saját maga második, csapatunk ötödik gólját, majd Léránt fejezett be elegáns pöccintéssel egy sakk-matt helyzetet – igen, igen, ez után harsant föl a címben is idézett ősi rigmus (6-1).

Remek kapus mellé hatékony védőmunka! Remek kapus mellé hatékony védőmunka!

Elkeseredetten rohamozott a Fradi, taktikusan és hatékonyan dolgozva védekezett a DAB, ráadásul a kontrák rendre életveszélyesek voltak – Turcotte triplázásával végképp el is dőltek a nagy kérdések (7-1). A hajrában ugyan még kozmetikázott az álláson a Fradi, ám meccset kiütéssel, 7-2 arányban is teljesen megérdemelten nyerte a DAB – és együttesünk ezzel a győzelemmel megelőzték a Brassót, s feljöttek az ligatabella hatodik helyére.

Folytatás vasárnap éppen a Brassó ellen – csak így tovább, srácok, így kell ezt!

Mestermérleg

Remek mérkőzést játszott a csapat, és minden játékelem tekintetében jobb volt ellenfelénél, mondta a lefújás utáni villámértékelésben Jason Morgan vezetőedző:
– Az első négy-öt percben sok lövést kaptunk, de Duschek kiváló teljesítményt nyújtott, nem csak akkor, az egész mérkőzésen. Reggel volt egy videó elemzésünk, amiben kiemeltem a MAC elleni mérkőzésen, a védelmi zónában elkövetett hibáinkat. Úgy érzem, hogy ez az üzenet célt talált és sikerült rengeteg apró hibát kijavítani a legutóbbi mérkőzéshez képest. Láttam néhány kiváló egyéni teljesítményt: Duscheket már említettem, rá hátul lehetett építeni, az első két sorunk pedig támadásokban volt vezér. Turcotte végre megmutatta a gólszerző képességeit, egyből három gólt vágott, ő volt az egyik, akit a reggeli elemzéseken kiemeltem, hiszen sem a saját, sem az én standardom szerint nem játszott a képességeihez mérten a MAC ellen. És bár öt védővel álltunk fel, úgy gondolom, hogy a sikerünk titka a kiváló védekezés volt ma este! Nagyon örülök a három pontnak!