Jégkorong: karcsú felállás, papírforma-vereség a MAC ellen a kupában – de a bunyó szép volt!

Öcaline • 2017. november 22. 21:09 • Sport 0 0

Tisztességesen küzdött, de a harmadik játékrész derekára teljesen elkészült tartalékos erejével a Dunaújvárosi Acélbikák együttese a MAC ellen a Magyar Kupa sorozatának hétközi játéknapján a jégcsarnokban. 5-1 a vége, nem ide, de Orbán klasszis ökölharca enyhíti a vereség okozta fájdalmat.

Hadd kezdjem a számomra legörvendetesebb elemmel: aki a meccs fináléjára fordulva inkább hazabattyogott, mondván, a MAC 5-1 arányú vezetésével minden eldőlt, az igazán bosszankodhat, hiszen az 56. percben a DAB jegén az utóbbi években szó szerint hiánycikknek számító látványosságról, a magyar pályákon is ritkaságszámba menő ökölharcról maradt le.

A hazai főszereplő Orbán Attila, akit a fehérek közül előbb Tóth Gergely, majd Wesley Cunningham talált be, vesztére: a dunaújvárosi bekk előbb az ökölcsatában, majd a földharcban is messze alkalmi ellenlábasai fölé nőtt – de még ennél is fontosabb, hogy (végre, végre, végre!!!)

visszahozta a pályára a jégkorong esszenciális elemét, a bunyót.

Jómagam esküdt ellensége vagyok minden alattomos megmozdulásnak, a saját játékostól sem tolerálom a szúrást, testre ütést, gennyes kampózást – de a bunyó más, az TÉNYLEG a sportág megkerülhetetlen attrakciója, közönségcsalogató momentuma.

Helye van a jégen – faktum. Úgyhogy: kösz, Orbi!

A Magyar Kupa ma esti játéknapja egyébként a papírforma szerint alakult, a mieink helyzetét rengeteg sérült nehezítette, a fővárosi alakulat esélyesként kezdett, és bár a mieink derekasan tartották magukat, egy fórból vezetést is szerzett az első harmad fináléjára fordulva. Ezt ugyan Izacky révén még egalizálta a DAB, de a 19. perc elején újra a MAC használt ki egy védelmi megingást – az első szünetre a favorit vonulhatott sovány előnnyel (1-2).
A folytatásban derekasan küzdött az Acélbikák alakulata, és bár a második harmadban csak egy gól esett, sajnos egy csörgő kapuvas után az is a mi oldalunkon, egészen a harmadik játékrész derekáig teljesen nyílt volt a találkozó (1-3).

Sajnos a végjátékra elkészült erejével az alapembereit, köztük fontos bekkjeit is nélkülöző piros-fehér alakulat, a MAC pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy kihasználatlanul hagyjon tálcán kínálkozó lehetőségeket, s két percen belül kétszer is mattolták a mieink védelmét, összességében biztosan húzva be a kupapontokat (1-5). Győzelmével a MAC bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, míg az Acélbikáknak már csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra.

Viszont az összeállítás elején említett közelharc mindenért kárpótolt, csak így tovább, srácok, keményen, ütősen – lesz ez még sokkal, de sokkal jobb is!

Mestermérleg

Nem volt boldog a lefújás után Jason Morgan vezetőedző, aki szerint több tényező együttállása vezetett a ma esti kupakudarchoz:
– A MAC egy nagyon tehetséges csapat, sok jó egyéni teljesítménnyel. A Brown-Klempa-Dansereau sornak túl sok időt és helyet adtunk, és ezt sajnos kegyetlenül megbosszulták. A sérüléshullám sajnos tovább folytatódott, Erdélyi és Novotny is kiesett, nagyon nehéz helyzetben vagyunk, ráadásul a hétvégén nagyon kemény meccsek következnek. A védelmi zónákban vesztettük el a ma esti meccset, de persze az sem vált a javunkra, hogy az emberelőnyeinket kihasználatlanul hagytuk.