Visszakérte az adóját, betámadta a NAV – az ügyészség viszont megszüntette a nyomozást

Öcaline • 2017. november 19. 18:29 • Közélet 0 19

Az országos nyilvánosságot is megjárta a NAV-val perbe és haragba bonyolódott Szentesi Kálmán ügye: a városunkhoz ezer szállal kötődő magyar állampolgár visszakérte az adóját, mondván, az állam nem a megfelelő célokra fordítja. A NAV erre faszán betámadta, költségvetési csalás vádjával kezdeményezett eljárást ellene. Az ügyészség viszont megszüntette ellene az eljárás. A másik fronton viszont még dúl a harc.

A 24.hu vette észre a Trancparency International "helyzetjelentését" a NAV és Szentesi Kálmán meccsének állásáról. Mint arról hasábjainkon is folyamatosan nyomkövettünk, a városunkhoz ezer szállal kötődő adóköteles magyar állampolgár előbb levelet írt a NAV-nak azzal az elhatározott céllal, hogy visszakérje a befizetett pénzét.  A kezdeményezés oka prózai: Szentesi így kívánta jelezni, hogy elégedetlen az állami költésekkel – magyarul:

kárunk és portmányunk hathatós közreműködésével

a befizetett adó elveszti közpénz jelegét és haveri zsebekben landol.
Az (eddig még megmaradt független) országos nyilvánosság felkapta Szentesi ügyét – nem véletlenül: sokak/sokunk helyett jelezte, elege lett abból, hogy az általa befizetett adót az állami beavatkozások nyomán nem az egészségügyre, az oktatása, az utakra és ezeregy más közcélú feladatra fordítják, hanem kitömik vele az állampárthoz közeli vazallusokat. Szentesi mindösszesen 1,3 millió forintot igényelt vissza, a NAV viszont – mintegy visszatámadva – 408 ezer forintos bírsággal sújtotta, mivel szerintük a férfi jogosulatlanul igényelte vissza az adóját. Az ügy folytatásaként az adóhatóság fel is jelentette a férfit, aki ellen büntetőeljárást kezdtek – egyfelől a visszaigényelt pénz miatt, másrészt egy 2014-es ügy okán, amikor is az adóhatóság visszautalt neki 128 ezer forintot (amit viszont nem kellett volna).
A kacifántos történet legfrissebb fejleményeként azonban

szép kerek sallert és méretes kokit kapott

a Tállai András elnök ormótlan hülyeségei miatt amúgy is atomjaira roncsolt nimbuszú NAV: a Székesfehérvári Járási és Nyomozó Ügyészség november 2-án bűncselekmény hiányára hivatkozva megszüntette az eljárást Szentesi ellen. A 2014-es ügy kapcsán azt állapították meg, hogy Szentesi férfi jóhiszeműen járt el, míg a tudatos adóvisszaigénylésről kimondták, hogy a cselekmény nem okozott tényleges bevételcsökkenést. Ennek nyomán elhalasztották a vádemelést, megelőlegezve a bizalmat Szentesinek – mondván, a jövőben nem követ el hasonló tettet. A NAV még élhet panasszal a döntés ellen, ráadásul a most mérföldkövéhez érkezett ügyészségi vizsgálat nem érinti az alapkérdést: Szentesi elhatározott szándéka, hogy folytatja csatáját az eltékozolt közpénz miatt.

Álláspontunk változatlan: drukkolunk, nagyon!

(Archív fotó: 444.hu)

 

 

 

 

Facebook | E-mail | Cikkek

 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

 

 

 

 

Kommentek