Floorball: nem sikerült bevenni Komáromot

Öcaline • 2017. október 16. 18:56 • Sport 0 3

Végig hajós, pörgős meccs, megérdemelt hazai diadallal: a tavaly még az élvonalban vitézkedő Komárom otthonában vendégszerepelt a DUE Rudas Floorball Team együttese az OB II. szombati játéknapján, és bár dicséretesen küzdött a dunaújvárosi gárda, a végén a vendéglátók örülhettek 13-7 arányú sikernek. Vendégposzt.

Kipihenten, ám mindössze két sorral utazott el a DUE-RFT csapata a tabella második helyén álló SZPK Komárom otthonába. A mérkőzést nem az újvárosiak várták előnyösebb helyzetből, ennek több oka is volt, az első a kispad rövidsége, a második, hogy Komárom "B" csapata tavaly még a legfelső osztályban játszott, így a játékosok nagy része rutinos és jól képzett. Sajnos a papírforma igazolódott, azonban egy harmadot sikerült hozni a határ menti városból.
Már az elején meglépett a hazai gárda, az első harmadban 5-2-re el is húzott, ráadásul a második felvonás első perceiben több hathatós rohammal és további három találattal tette még biztosabbá a vezetést (8-2). A felvonás második felében viszonylag jól tartotta magát csapatunk, de a vendéglátók fölénye nyomán sajnos tovább nőtt a különbség a két együttes között (10-3).
A mieink becsületére legyen mondva, az utolsó harmadban is keményen beleállt a meccsbe az RFT, és bár a hazaiak sikerét semmi sem veszélyeztette, legalább a kiütést sikerült elkerülni – olyannyira, hogy a tabella második helyén álló együttes otthonában az utolsó játékot meg is nyerte a dunaújvárosi alakulat 4-3 arányban. Ezzel együtt persze a Komárom diadalmaskodott – 13-7 lett a vége.
Most lesz egy kis szünet, de a folytatásra hazai pályán készülhet a csapat: a Campus Arénában október 29-én, vasárnap a Kazincbarcikai Ördögök gárdáját fogadja a Rudas!