Kézilabda: szép játék végén sima siker Budaörsön

Öcaline • 2017. március 29. 19:33 • Sport 0 4

Remek játékkal aratott nyolcgólos, 33-25 arányú diadalt a Budaörs otthonában a DKKA női kézilabda csapata ma délután – a bajnokságban elért siker egyúttal jó alapot jelenthet az együttes előtt álló újabb erőpróbához: a hét végén a Magyar Kupa négyes döntőjében lépnek pályára a kohászlányok!

Dupla téttel lépett pástra a Budaörs otthonában a DKKA együttese: egyfelől égető szüksége volt a csapatnak minden bajnoki pontra ahhoz, hogy továbbra is az élbolyban maradjon, másrészt nem titkoltan ezzel a meccsel alapozott a dunaújvárosi gárda a Magyar Kupa hét végi négyes döntőjére.
A tétnek megfelelő elszántsággal vetette a küzdelembe magát György László alakulata, és bár elsőként a hazaiak találtak be, már a 4. percre hárommal válaszolt a Kohász (1-3). A későbbiekben sem tudott közelebb férkőzni a budai alakulat, igaz, nem is nagyon nőtt a két gárda közötti különbség, magabiztosan őrizte két-három gólos előnyét csapatunk a félidő derekához érve is (7-10). A folytatásban még sikerült is növelnie a csapásszámot együttesünknek, és bár derekasan küzdött az ellenfél, a félidőt jelző sípszó pillanatában már öt fa volt a különbség a mieink javára – vagyis viszonylag megnyugtató előnnyel mehetett pihenni a Kohász (13-18).

A második felvonás némi megtorpanást hozott, a hazaiak továbbra is dicséretes elszántsággal küzdöttek, és némi meglepetésre vissza is kapaszkodtak három gólra, de rendezte a sorokat a Kohász vezérkara, így újra visszaállt a két együttes közötti differencia (15-21). Innen ugyan volt még egy kísérlete a Budaörsnek, a félidő derekára megfelezték hátrányukat a lelkesen küzdő hazaiak (19-22). A hajrához közeledve azonban jobban bírta fejben is, erővel is a Kohász, a végjátékhoz közeledve már csak a győzelem mértéke lehetett kérdéses (22-28). Az utolsó percekben is keményen tartotta az eredményt, ráadásul még tovább  keményített játékán a Dunaújhváros – így végül egy időntúli büntetővel megérdemelten aratott 33-25 arányú diadalt.

A hét végi erőpróba előtt pont jókor jött a siker – a négyes döntő persze jóval keményebb csatákat ígér, de a jelszó a régi: hajrá Kohász!

Budaörs – Dunaújvárosi Kohász KA
25-33
(13-18)
A Kohász gólszerzői: Micijevic 9, Kovács 6, Szalai 4, Rácz-Vincze 4, Takács D. 4, Klujber 2, Kudor 2, Cifra, Grosch.

(Fotó: kohaszkezi.hu – Kőhalmi Ildi felvételei)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!