Sporttábor: kegyetlen menetek a hét végi kínálatban - itt az összes eredmény!

Öcaline • 2017. március 26. 20:34 • Sport 0 0

Négy csapatunk öt meccsét foglaljuk össze az alábbiakban, tisztelt sporttársak és kedves sportbarátok – nagyon sűrű volt az elmúlt napok kínálata, így a szokásos egy meccs egy cikk metódus helyett a hírcsokor formátumot választottuk. Fogadjátok szeretettel – a jelszó a régi: hajrá Dunaújváros!

Röplabda: egy szép diadal és egy csúnya bukta

Két mérkőzést játszott a Dunaferr SE röplabda csapata a bajnokság 5-8. helyéért zajló rájátszásának nyitányán: pénteken a MAFC-BME, míg szombaton a Kecskemét ellen vették fel a harcot Tomanóczy Tibor növendékei. A pénteki csata remekül sikerült, hiszen a mieink már a meccs elején rá tudták kényszeríteni akaratukat ellenfelükre, a 18-ra behúzott első játék után pedig minden sikerült az idegenben pályára lépő piros-fehéreknek. A második felvonást 20-ra nyerte a Kohász,  és bár öldöklő küzdelem után, de a harmadik játékban is diadalmaskodtak (23-25), így összességében a vártnál jóval simábban, 3-0 arányú diadalal vették a rájátszás elős akadályát.
Másnap, vagyis szombaton jóval keményebb ellenfél, a régi mumus Kecskemét látogatott Dunaújvárosba, és sajnos nem sikerült megismételni a pénteki mutatványt. Sokkal pontosabban kezdett az ellenfél, és a 18-ra elveszített első játék kicsit kedvét is szegte a mieinknek. Ezzel együtt nagyot küzdött a csapat, sokkal keményebben tartotta magát a második felvonásban, de a kulcspillanatokban újra és újra az alföldi alakulat megoldásai bizonyultak sikeresnek – öldöklő küzdelem után 26-24 arányban módosította 0-2-re az állást a Kecskemét. A végjátékban is mindent megpróbált a Dunaferr, ám nem sikerült szépíteni, a nagy csatában, 23-25-re elveszített játszma révén ezúttal a Kecskemét örülhetett 3-0 arányú diadalnak.

Futsal: drámai egál a csúcsrangadón

A rájátszás csúcsmeccsére, egyúttal a szezon egyik legkomolyabb összecsapására készülhetett a címvédő és abszolút favorit Rába ETO ellen mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin futsal csapata – a felsőházi rangadónak a Dunaújváros Sportcsarnok adott otthont még pénteken este.
A tétnek megfelelő nyílt sisakos, komoly, harcos küzdelem első felvonását a vendégek fölénye jellemezte, ám Fekete találatával a Dunaferr szerzett vezetést – igaz, ezt követően gyorsan egalizált a Győr (1-1). A szünet után a mieink picit az öltözőben ragadtak, a vendégek szereztek vezetést, ám a Fehér-legénység dicséretére legyen mondva, dicséretesen tartották magukat – sőt, a 31. percben egy győri hibát Varga váltott gólra, újra kiegyenlített a Dunaferr (2-2). Innentől ismétlődött a képlet, a Győr betalált, a mieink egalizáltak (Klacsák góljával lett 3-3), de a fináléra ismét győri vezetéssel fordulhattak a csapatok. Ekkor sem adta azonban föl a Dunaferr, hatalmasat küzdve rohamozott az egyenlítésért – végül egy tízméteres, pontosabban Hosszú bombája kellett a bravúros ikszhez; 4-4 a vége, igazságos döntetlennel ért véget meccs!

Dunaferr DUE Renalpin FC – Rába ETO
4-4 (1-1)
A Dunaferr gólszerzői: Fekete, Varga, Klacsák, Hosszú.

Csak így tovább, gyerünk, Dunaferr!

Amerikai foci: nagy csata után remek siker az évnyitón!

Idén már a Hungarian Football League (HFL) küzdelmeibe kapcsolódott be, ráadásul igazi rangadóval kezdte a szezont a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata: együttesünk a többszörös bajnok Budapest Wolves gárdáját látta vendégül szombaton.
És ha már rangadó, alaposan bele is kezdett csapatunk, hiszen az első negyedet pazar játékkal – és Mészáros Márton 30 méteres futását követő sporttörténeti TD-jével – 9-0-ra hozta a Gorillák együttese. A folytatás is remek volt, a második touchdown Bachrathy Kornél nevéhez köthető – 16-0 után kezdtek ébredezni a Farkasok. Az ellenfél erejből ekkor egy mezőnygólra futotta, amire hasonlóval válaszoltak a mieink – a nagyszünetre meggyőző, 19-3 arányú vezetéssel vonulhatott a Grátz-legénység.
A harmadik negyedtől sokkal kiegyenlítettebb lett a játék, de Crawford szépségdíjas futása, valamint Beretka újabb jó lövése révén révén tovább nőtt az acélosok előnye a negyed végére (26-9). A Farkasok válasza sem késett, az utolsó etap elején faragtak is a hátrányból, de Crawford újabb parádés megoldása és Mészáros lövése révén újra elhúztak (34-15). A végjáték is izgalmasan alakult, hiszen a Wolves TD-je után nyílt lett a meccs, de Hegedűs újabb hatpontosa mindent eldöntött: szenzációs játékkal, 41-23 arányú diadallal mutatkozott be a Gorillaz együttese a HFL elitklubjában!

Bravó, srácok, soha szebb nyitányt!

Dunaújváros Gorillaz – Budapest Wolves
41-23
(9-0, 10-3, 7-6, 15-14)

Kézilabda: remek játék, szép diadal a Siófok ellen

Jelentős pauza után hazai küzdelemmel folytatta a bajnoki pontvadászatot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia női kézilabda csapata: együttesünk a Siófok gárdáját fogadta a Sportcsarnokban szombaton este. A meccs első felvonása hullámzó játékot hozott – többször is elhúzott 4-5 góllal együttesünk, de ekkor még nem sikerült leszakítani a Balaton-parti ellenfelet (10-7). A szünet előtt azonban szép hajrát nyitott a Kohász, ennek révén biztos, 18-12 arányú vezetéssel készülhetett a második felvonásra.
A szünet után kicsit döcögött a mieink játéka, de még időben sikerült feszesebbre húzni a védelmet, valamint pontosabbá tenni a támadások befejezését – és innentől már csak a győzelem mértéke lehetett kérdéses (26-16). A végjátékra minden kohászlány lehetőséghez jutott, de így is maradt a jelentős különbség – és végül a vártnál jóval simábban, 35-21 arányban nyerte a csatát György László együttese.

Szép volt, csajok, csak így tovább!

Dunaújvárosi Kohász KA – Siófok KC
35-21
(18-12)
A Kohász gólszerzői: Klujber 6, Szalai 5, Vincze 5, Kovács 4, Kudor 4, Micijevic 3, Takács D. 2, Karnik 2, Kemény 2, Cifra, Grosch.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!