Futsal: fordulatos nyitány után sima Dunaferr-diadal

Öcaline • 2017. február 27. 21:24 • Sport 0 0

Az elején még akadozott a gépezet, de végül könnyedén fektette két vállra a Göcsej gárdáját a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a Dunaújváros Sportcsarnokban a bajnokság mai játéknapján. A Fehér-legénység ezzel a sikerrel tovább erősítette előkelő pozícióját a pontvadászat tabelláján. Szép volt, srácok, így tovább!

Viszonylag hosszú válogatott pauza után folytatta a bajnoki küzdelmeket hazai pályán a Dunaferr alakulata, és bár egyértelműen a mieink számítottak a mai találkozó esélyesének, az is tudható volt, hogy a Göcsej együttese alaposan megnehezíti majd a jobb erőkkel felálló dunaújvárosi legénység dolgát. A meccs eleje egyértelműen a Dunaferr fölényét hozta, ugyanakkor a vendégek jól záró védelme nyomán érdemi helyzetig sem jutott alakulatunk – míg az első valamirevaló ellentámadás azonnal gólt hozott a Göcsejnek a 9. percben. A vendégek vezetése nyomán még nagyobb elánnal vetették magukat a küzdelembe a mieink, picit ki is támadt a Dunaferr, amit újabb góllal bosszult meg a helyzeteivel remekül sáfárkodó ellenfél (0-2). Az újabb göcseji találat láthatóan megzavarta a mieinket, de a játékrész derekára végre magára talált alakulatunk: előbb Németh Péter szerzett szerencsés gólt – a vendégek kapusáról éppen elé pattanó játékszert fötörte a hálóba –, majd Fehér Zsolt időkérését követően Horváth egalizált egy mesteri bombával (2-2). Az egyenlítés láthatóan jót tett a mieinknek, egymás után vezette formás támadásait a DUE, s a 18. percre végre a vezetést is átvette a hazai gárda – Gorjanácz kapáslövése után vette át a vezetést együttesünk (3-2). Arról aztán újra Németh gondoskodott, hogy biztos előnnyel vonulhasson pihenni a vasgyári gárda – csatárunk távoli bombával duplázta meg a vezetést a szünetre (4-2).

Szép siker után széles mosolyok! Szép siker után széles mosolyok!

A második felvonás elején gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Dunaújváros, az egyre inkább fáradó vendégek ekkor már nem tudtak érdemi ellenállás kifejteni – Fekete újabb gólja után már az emberelőnyös figurákat gyakorolták a mieink (5-2). Innen még egyszer közelebb zárkózott a Göcsej, de egyenlítenie már nem sikerült, sőt, Németh harmadik találata végleg eldöntötte a bajnoki egységek sorsát (6-3). A meccs utolsó emlékezetes momentuma is a mieink nevéhez fűződik, egy szép hazai támadást Fekete koronázott meg nagy góllal – végül tehát 7-3 arányban, de még így is teljesen megérdemelten győzött a Dunaferr. E sikerrel pedig Fehér Zsolt gárdája tovább erősítette második helyét a bajnoki tabellán.

Gyönyörű volt, srácok, csak így tovább!

Dunaferr DUE Renalpin – Göcsej SK
7-3
(4-2)
A Dunaferr gólszerzői: Németh P. 3, Fekete 2, Horváth, Gorjanácz.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!