Vízilabda: 12-9 nem ide - de mindezt a világverők ellen!

Öcaline • 2017. február 26. 18:24 • Sport 0 3

Parádés játékkal nehezítette meg a címvédő CN Sabadell dolgát a DUE Maarsk Graphics gárdája a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének első találkozóján, de végül a spanyol alakulat 12-9 arányú diadalával ért véget az összecsapás a Fabó Éva Sportuszodában szombaton este. A továbblépéshez csoda kéne – de a csapat már így is nagy dicséretet érdemel!

Világelső együttes érkezett a dunaújvárosi sportuszodába szombaton délután, és bár egyértelműen a spanyol Sabadell gárdája volt az Euroliga negyeddöntője első meccsének favoritja, Mihók Attila együttese nagyon fogadkozott, hogy megnehezíti a favorit dolgát. A tétnek megfelelő elszántsággal, ráadásul nagyon fegyelmezett játékkal léptek színre a mieink, és Gurisatti, majd Garda góljával rá is ijesztettek a címvédőre. A spanyolok 2-0 után kezdtek ébredezni, de ekkor még hiába kerültek mezőnyfölénybe; Garda büntetője után már tetemessé vált egyetemistáink előnye, igaz, szinte azonnal szépített az ibériai együttes (3-1). Az első negyed vége is kitűnően alakult, a spanyol gárda szenvedett, a mieink taktikusan játszottak, és egy újabb ötméteres után megnyugtató fölénnyel kezdődhetett az első szünet (4-1).
A második etapban sajnos egy jóval motiváltabb Sabadellt láthatott a dunaújvárosi drukkertábor, feszesebb védőmunka mellett ezúttal már a támadások terén is megmutatta az ellenfél, miért is tartják számon a világ legjobb klubcsapatának – ám ekkor még parádésan tartotta magát a DUE gárdája; a nagyszünetre – idejét sem tudni, mikor fordult elő hasonló – még mindig a Sabadell gárdája volt hátrányban (4-3). Sajnos a már igencsak soványka dunaújvárosi előny is elolvadt a harmadik felvonás elején, sőt, fordítottak is a spanyolok, de ekkor még Vályi Vanda egyenlített, ám elég volt egy pici megingás, máris kegyetlenül büntetett a favorit, ráadásul két újabb spanyol találat mellett Mihók Attila vezetőedző piros lapja is okkal borzolta a lelátói kedélyeket (5-7). Ebből még közelebb zárkózott a dunaújvárosi gárda, de a negyed végére így is a Sabadell harcolt ki háromgólos előnyt (8-11).
A záró negyedben is nagyot küzdött a DUE Maasrsk Graphics együttese, és bár a védőmunka terén csaknem hibátlanul üzemelt a dunaújvárosi együttese, sajnos a támadások terén nem volt elég hatékony a mutatvány. Az izgalmas és mozgalmas, de gólok szempontjából viszonylag szegény felvonás végén a Sabadell együttese örülhetett – 12-9 arányú győzelmük után persze nem kérdés, hogy a spanyolországi visszavágó előtt ők számítanak az elődöntő toronymagas esélyesének. De hogy mekkora teljesítményt nyújtott a Mihók-alakulat, arra legyen elég bizonyíték a tény: a meccs után a hálás dunaújvárosi közönség felállva, dübörgő tapssal köszönte meg csapatunk hatalmas teljesítményét!

Szép volt, lányok – kijárt a vastaps valóban!

DUE Maarks Graphics – CN Sabadell
9-12
(4-1, 0-2, 4-8, 1-1)
A DUE gólszerzői: Garda 3, Gurisatti 2, Szilágyi, Mchunu, Somhegyi, Vályi V.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!