Castellum: februártól új napirend szerint – nagyjából minden más marad!

Öcaline • 2017. január 31. 18:57 • Castellum 0 22

Új idők és új dalok helyett egy címszavas tájékoztatás arról, hogy per pillanat képtelenné váltunk a régi elvek és modell szerint folytatni a Castellum.do működtetését. Temetni nem kell minket – sőt, nagyon is élünk! –, de új alapokon folytatjuk már szerdától. Részletek a hajtás után – és persze tartsatok/maradjatok továbbra is velünk!

Változnak az idők, meg változnak az élethelyzetek is, drága böngészők és aranyos mindenki, itt az idő, hogy szomorúan belássuk: megbukott az elmúlt évek nagy kísérlete, miszerint pusztán a közösség támogatásából, valamint a reklámbevételekből élet- és működőképes független, kritikus, radikálisan olvasópárti, továbbá kizárólag a lokálpatrióta huzalmakra épülő médium gründolható a mi városunkban. Két és fél év telt el a Castellum.do emlékezetes zászlóbontása óta, több szép és jelentős eredményt elkönyvelhettünk, lett egy masszív és egyre bővülő tábor is, ugyanakkor a lap finanszírozása, támogatása, a működés anyagi bázisának megteremtése terén sajnos nem sikerült megugranunk a korábban tervezett magasságot. Lehet szépíteni, lehetne kendőzni, de nem szokásunk mellébeszélni: főként a közösségi finanszírozás frontján érezzük kudarcosnak a történetet – hiába magyaráztuk, hiába kezdeményeztünk ezer és egy féleképpen, böngészőink meghatározó többsége még mindig inkább vesz négy sörrel többet a boltban (per hó), mint hogy rendszeres támogatásával garantálja a város egyetlen pártfüggetlen, nem önkormányzati szócsővé silányított orgánumának fennmaradását.

Első támogatóvadász felhívásunkban körülbelül úgy fogalmaztunk: ne adjon mindenki súlyos tízezreket, ne vállaljon senki erején felül, de ha találunk ezer embert a Mi Városunkban, aki hajlandó havonta 500 forintról lemondani a Castellum.do javára, akkor nincs az a Cserna Gábor bőrébe bújt dr. Dorkota Lajos, aki megállíthat minket.

Hát nem találtunk; nem könyörögtünk elég hatékonyan, nem fogalmaztunk elég világosan, nem éreztettük elég sokszor és elég hangsúlyosan, mit veszíthet a város/közösség/tábor, ha véletlenül bezár a puszibolt – úgyhogy újra kellett gondolni és tervezni a jövőt. Megtettük.

Itt nem részletezendő munkaügyi és szervezéstechnikai okok nyomán február 1-jén, azaz szerdán kezdődően megváltozik a Castellum.do frissítési ütemezése – a böngészői szokásokhoz is jobban igazodunk mostantól, elsősorban késő délután, kora este jövünk friss tartalmakkal! A heti menü körülbelül így néz ki: vasárnaptól csütörtökig csak délután/este frissülünk, pénteken lesz egy délelőtti etap, meg persze szombatonként Boda kapitány remek Hétlövet-blogjának ajánlója. 
Tartalmainkat illetően továbbra is prioritást élveznek a helyi közösséget foglalkoztató témák, változatlanul nagy szerepet szeretnénk szánni a városélet mindennapjait feszítő kérdéseknek, egyre kevesebb lesz viszont a (párt)politika, egyszerűen elegünk lett abból, hogy az ellenzéki alakulatok helyett, esetenként kifejezetten ellenükre mi mondjuk meg a tutit. Változatlanul imádjuk majd a közösségi kezdeményezéseket, nem tettünk le arról sem, hogy szakértői vendégposztokkal árnyaljuk a város működéséről alkotott képet, és természetesen nyitottak vagyunk minden, de minden külső tartalom, dunaújvárosi vonatkozású blogajánló előtt. Mindezek mellett a korábbinál hatékonyabban és sokrétűbben kívánunk nyitni a gazdasági szereplők, az üzleti és/vagy szolgáltatói szféra felé is – terveink között szerepel a kölcsönösen gyümölcsöző üzleti alapú együttműködések számának gyarapítása is!

Mindent összevetve: nem tompulunk, nem veszünk vissza, a változás elsősorban a tartalmak számát és ütemezését illetően lesz érzékelhető. 

Mit kérhetnénk mindezek után tőletek, drága böngészők és kedves mindenki. Csak azt, amit eddig: akár jó tippekkel, akár kemény kritikával, akár ki-ki erejéhez mért, de rendszeres anyagi támogatással, akár tartalmaink megosztásával, ajánlásával, de segítsétek munkánkat.

Meg persze legfőképp azt, hogy maradjatok, tartsatok továbbra is velünk!

---------------------------------------------------

 Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Dávid a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához! 

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid 
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do 

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk! 

Kommentek