Sporthétfő: egy csúnya bukó és egy sima diadal a ma esti mérleg

Öcaline • 2017. január 16. 22:09 • Sport 0 1

Két együttesünk volt érintett a honi élvonal pontvadászatában; a DAB jégkorong csapata az Újpest otthonában szenvedett 4-1 arányú vereséget a MOL Ligában, a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a Nyírgyulaj ellen aratott sima győzelmet 5-1 arányban a sportcsarnokban. Kettő az egyben máris itt!

Két találkozóvárt ma este élcsapatainkra – mindkettő küzdelmes, kiélezett, nagy csatát ígért, és bár a vége ellentétes előjelekkel alakult, a küzdelmek minőségére egyáltalán nem lehetett panasz.

Visszavágott az Újpest sajnos

A szépségdíjas kupasiker után ezúttal a MOL Liga sorozatában csapott össze az Újpest gárdájával a Dunaújvárosi Acélbikák együttese, és bár a találkozót idegenben vívták a felek, csapatunk bizakodva várta a múlt heti meccs visszavágóját. Sajnos a meccset a hazaiak kezdték jobban, két kimaradt DAB-fórt góllal büntettek, és a harmad végéig őrizték is előnyüket (1-0). A második felvonásban sajnos továbbra sem találta a ritmust együttesünk, így a lilák előbb csak megduplázták előnyüket, majd két bosszantó hiba után lényegében el is döntötték a ligapontok sorsát (4-0). A mieink ketrece előtt Koitmaa folytatta, aki remekül mutatkozott be, és bár Becze révén szépítettek a Bikák, az utolsó harmadra így is maszív hazai vezetéssel fordulhattak a csapatok (4-1).
A záró játékrész több ígéretes DAB-helyzettel kezdődött, ám sajnos ezekből nem sikerült tovább zárkózni, az ellenfél taktikusan őrizte előnyét, így végül összességében megérdemelten vágott vissza a kupavereségért – 4-1 maradt a vége nem ide, a helyzetkihasználás és védőmunka terén egyaránt lesz mit javítani csapatunknak!

Újpesti TE – Dunaújvárosi Acélbikák
4-1
(1-0, 3-1, 0-0)
A DAB gólszerzője: Becze.

Megérdemelt Dunaferr-diadal

Komoly meccsre számítva, de a győzelem reményében várta a Nyírgyulaj alakulatát a Dunaújváros Sportcsarnokban a Dunaferr DUE Renalpin FC gárdája a futsal bajnokság mai játéknapján. A tétnek és a papírformának megfelelő lendületet támadásokkal operált a meccs elején Fehér Zsolt gárdája, és bár az elején jól tartotta magát a nyírségi legénység, egy szöglet variáció végén Németh betalált, és végre meglett az áhított hazai vezetés (1-0). A vezető találat után természetese n egyenlíteni próbált, ki is nyílt az ellenfél, így viszont jó esélyt kaptak a hazai kontrák – Fekete egy szólót értékesített a félidő vége előtt, így a szünetre viszonylag biztos hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok (2-0).
A térfélcserét követően is lendületben maradt a Dunaferr, Fridrich remek egyéni akció végén növelte tovább a mieink előnyét, és lényegében el is döntötte a meccset (3-0). Elkeseredett rohamokat kezdett a Nyírgyulaj, de csapatunk taktikusan őrizte az eredményt, majd Józsa büntetett meg szép góllal egy védelmi megingást – 4-0 után már meglehetősen hitehagyottan küzdött az ellenfél. Hiába szépített a Nyírgyulaj, az utolsó szó jogán Horváth is betalált – a meccset végül viszonylag simán, 5-1 arányban nyerte a Dunaferr!

Szép volt fiúk – csak így tovább!

Dunaferr DUE Renalpin FC - Nyírgyulaj KSE
5-1
(2-0)
A Dunaferr gólszerzői: Fekete, Németh, Fridrich, Józsa, Horváth.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!