Jégkorong: kétarcú játék után idegbajos diadal – de hatalmas skalp a MAC ellen!

Öcaline • 2016. október 22. 20:48 • Sport 0 0

Parádés középső harmadot produkált a MAC Budapest elleni rangadón a Dunaújvárosi Acélbikák alakulata, és bár a végjátékban majdnem egalizált a favorit, a szezon eddigi legnagyobb diadalát aratta Lee Gilbert együttese: 6-5 arányban behúzta a győzelmet az Acélbikák együttese a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban! Bravó Bikák – nagy skalp, hurrá, hurrá!

A tabellán második MAC elleni hazai mérkőzéssel folytatta a MOL Liga küzdelmeit az Acélbikák együttese a jégcsarnokban ma este. Lee Gilbert tanítványai a sorozat fennállása óta még nem nyertek meccset a fővárosiak ellen, s ezt a szériát szerették volna ma megtörni a házigazdák. A kezdés azonban sajnos nem a hazai tábor szája íze szerint alakult: nyomott és sok párharcot meg is nyert a MAC, ráadásul a fölényt gyorsan gólra is váltották a vendégek (0-1). A fővárosiak vezető találata kicsit felpörgette a mieinket, a sérüléséből visszatérő Kaszkov egy szenzációs egyéni alakítás végén lőtt szépségdíjas fólt. Erre meg a vendégeknek volt válasza – a sokadik hazai védelmi megingást újabb gólra váltva 2-1-es vezetéssel várhatta a folytatást a MAC.

Kaszkov pimasz gólja - alaphangnak sem utolsó pillanat! Kaszkov pimasz gólja - alaphangnak sem utolsó pillanat!

A fordulás után a játék képe is jelentősen módosult: harcos, kemény DAB állt bele a küzdelembe, egyre több párharcot nyertek meg a Bikák, és Cseter, valamint Becze találataival alig hat perc alatt megfordították az állást (3-2). A hazai feltámadás mentálisan is megviselte a MAC játékosait, több felesleges szabálytalanságot hoztak össez – és ezekből kettőt gólra is váltott együttesünk: előbb Ozols bombája talált utat a MAC ketrecébe, majd Dansereau lőtt parádés gólt – a minimális hátrányából tetemes előnyt kovácsoltak az Acélbikák (5-2). Ráadásul a hazai drukkertábor  jókedve a 46. percben tovább fokozódott, mikor Nagy Márk is mattolta a válogatott Bálizs kapust, s ekkor nem sokan gondolták, hogy még izgalmakat is hozhat a véghajrá (6-2)

Küzdelmes, izgalmas csata! Küzdelmes, izgalmas csata!

Márpedig izgalmakban nem volt hiány, ugyanis az utolsó tíz percben sorozatban kapták a kétperces büntetéseket a hazaiak is – ráadásul négy előnyéből hármat ki is használt a fővárosi alakulat; az 55. percre egy gólra felzárkózott. Az utolsó percekben kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Majoross Gergely, ám a Bikák kivédekezték a kritikus időszakot – a vége 6-5 arányú diadal, hatalmas skalp!

Mestermérleg

Kétarcú meccset látott Lee Gilbert, a DAB kanadai mestere is:
– Az elején nem korcsolyáztunk megfelelően, nem dolgoztunk keményen, nem voltunk elég fizikálisak. A második harmad előtt elsősorban ezt kértem a srácoktól, akik ezt maximálisan végre is hajtották, ebből az ellenfél kiállításokat kapott, amikből szerencsére sikerült gólokat is szereznünk. Külön öröm volt Nagy Márk gólja, nagyon megdolgozott érte a fiatal sor, és mint a végén kiderült, óriási szükségünk volt arra a találatra. Sajnos a meccs vége felé a játékvezetők a kelleténél jobban beleavatkoztak a mérkőzésbe, több gyenge ítélet is volt, ami miatt nagyon szoros lett a vége, de úgy gondolom, hogy megérdemelten győztünk és nagyon örülök, hogy ezt ennyi ember előtt tettük! Ezúton is köszönjük a biztatást a lelkes szurkolóknak - az ő érdemük is ez a ma esti siker!