Röplabda: ez az, ez az – elcsípte a címvédőt a Dunaferr!

Öcaline • 2016. szeptember 25. 19:27 • Sport 0 13

Van olyan, hogy már az első fordulóban megszületik a szezon egyik, ha nem a legnagyobb meglepetése: gyönyörű, 3-2 arányú győzelemmel kezdte a bajnoki pontvadászatot a Dunaferr SE röplabda csapata – a diadal értékét a végletekig növeli, hogy az ellenfél címvédő Fino Kaposvár együttese volt! Brávó!

Komoly meccsel startolt az idei pontvadászat a Dunaferr röplabda csapata számára: Tomanóczy Tiboor tanítványai ugyanis a bajnoki címvédő Kaposvár ellen léptek pályára a Dunaújváros Sportcsarnokban ma délután – azzal a titkos reménnyel, hogy megnehezítik a favorit dolgát.
A meccs első percei igazolták is a várakozásokat: a fiatal hazai gárda összeszokott, pontos játékkal rukkolt ki, míg a vendégeknél még érezhető volt a szezon eleji forma, s az, hogy a nyáron szinte teljesen új gárdát épített a somogyi bázis. Az összeszedett teljesítmény nyomán megnyugtató előnyre tett szert a Dunaferr, és bár nagyon kapart a Kaposvár, az első játékot be is húzta 25-23-ra a Tomanóczy-legénység (1-0).
A somogyi gárda megérzet, hogy útját kell állni a Dunaferr rohamainak, a második szettben ugyan egy ideig fej-fej mellett haladt a két együttes, ám a befejezés a vendégek fölényes sikerét hozta – 16-25-ös eredménnyel egalizált a Kaposvár (1-1). Ekkor újra a mieinken volt a feltámadás sora: a harmadik játékban ismét keményen küzdött, harcosan játszott együttesünk, és ez a feszes, határozott játékmód meg is zavarta a vendégeket – izgalmas végjátékkal ugyan, de 25-22-es szettaránnyal újra a Dunaferrnél volt az előny (2-1).
Aki ezek után azt hitte, megadja megát a címvédő, nagyot csalódhatott: öldöklő csatát, változatos játékot, kegyetlen izgalmakat hozott a negyedik felvonás – szinte végig a Kaposvár vezetett, de kétszer is befogta ellenfelét a dunaújvárosi gárda, és egy ideig úgy is tűnt, az egalizálás meg is pecsételheti a címvédő sorsát (19-19). A szett végére azonban új erőket mozgósított a Kaposvár, így 21-re nyerte az ütközetet, újra egyenlőre hozva az állást (2-2)
A mindent eldöntő ötödik szett már az idegek csatáját is hozta – a somogyi legénység két ponttal meglépett, de a mieink fordítottak, ráadásul egy szép sorozat révén (mint kiderült, ez volt a győzelem kulcsa) négy egységgel el is húztak ellenfelüktől (10-6). A végjáték taktikus, fegyelmezett dunaújvárosi játékot hozott – jórészt megtartotta a korábban kiküzdött fórt a hazai egység, és a 15-12-es sikernél robbant a labdacsarnok: kolosszális bravúrral, a címvédő 3-2 arányú legyőzésével kezdte az évadot a Dunaferr gárdája!

Parádés volt fiúk – jár a gratuláció, csak így tovább!