Röplabda: sajnos egy oda Sümegen

Öcaline • 2015. április 26. 19:18 • Sport 0 0

Hiába egyenlített, illetve játszott minden szettben viszonylag kiegyensúlyozottan, vereséggel kezdte a hetedik helyért futó helyosztó sorozatát Dunaferr SE röplabda csapata a Sümeg otthonában ma délután. A kulcspillanatok a vendéglátók bizonyultak jobbnak, és végül 3-1 arányban be is húzták a meccset.

Zöld asztalnál elveszített párharc után immár a pályán, de sajnos csak a hetedik helyért zajló helyosztón folytatta a rájátszás küzdelmeit a Dunaferr SE röplabda csapata: Tomanóczy Tibor alakulata ráadásul tartalékos felállásban lépett pástra a Sümeg otthonában – a Hild iskola együttesének korosztályos diákolimpiai döntője miatt –, így sajnos ezúttal a teljes kerettel küzdő vendéglátók számítottak a ma délutáni találkozó esélyesének.
Az első szett ennek ellenére kiegyenlített játékot hozott, együttesünk sokáig remekül tartotta magát, igaz, a szett harájában jobban összpontosított a sümegi alakulat, és 25-21-re meg is nyerte a játékot. A második felvonásban szerepet cseréltek a csapatok, a Dunaferr kezdett jobban, és bár ellenfele végig fenyegetett, a szett fináléja is a mieinké lett – 25-22 arányú győzelemmel egyenlített a Tomanóczy-legényság (1-1).
A harmadik játékban újra fej-fej mellett küzdöttek a csapatok, az utolsó pontok döntöttek – sajnos ezt a kört a Sümeg bírta jobban, 22-vel vitte a játékot. Nagyot küzdött, mindent megtett az egyenlítésért a dunaújvárosi gárda, de a negyedik szett kulcspillanatait is a cserék lehetőségét is kihasználó Sümeg nyerte: az izgalmas véghajrában 25-23 arányú szettsikernek, ezzel pedig 3-1-es győzelemnek örülhettek a vendéglátók.
A két nyert meccsig tartó párharc a Dunaújváros Sportcsarnokban folytatódik szerdán – reméljük, sikerül egyenlítenie a fiatal dunaújvárosi gárdának; hajrá Kohász!