Jégkorong: pokol, menny, pokol, 3-1 oda

Öcaline • 2015. február 22. 19:38 • Sport 0 0

Bár a pokolból hozta vissza a reményeket a Dab.Docler a  MOL Liga elődöntőjének negyedik játéknapján, nem sikerült győzni: 3-0-ról is felállt együttesünk az Érsekújvár otthonában, ám a hosszabbítást a rutinos felvidéki együttes nyerte (4-3), összesítésben 3-1 az állás a négy győzelemig tartó párharcban, nem ide.

A találkozó előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogyan tudja kezelni a tegnapi, a szó legszorosabb értelmében balszerencsés vereséget a Dab.Docler, illetve természetesen az, sikerül-e visszavenni a pályaelőnyt a play-off sorozatát magabiztosabban, a nyomást rutinosabban kezelő Érsekújvártól. Azt is mindenki tudta persze – mindkét oldalon –, hogy egy esteleges hazai győzelemmel nagyot lép előre a Nové Zámky a döntőhöz vezető úton.
Mindehhez képest

rémálom volt

az első harmad, hiszen az első percek kiegyenlített játéka és egy szokás szerint elpuskázott DAB-fór után az első valamirevaló helyzetét beverte a vendéglátó: Baron kékvonalas bombájába Faith ért bele gólt érően Kalnins ketrece előtt a 4. percben, korán vezetést szerzett az Újvár (1-0). A találat érezhetően megzavarta a mieinket, hiszen egy perc sem telt el, újra meghajolt a DAB-védelem – ezúttal egy kapu előtti kavarodást használt ki Caládi, közelről lőtt egy kipattanót az Acélbikák kapujába (2-0). Ráadásul továbbra is támadásban maradt a hazai gárda, a mieinknek csak apró villanásaik, az Érsekújvárnak bődületes helyzeteik voltak, és persze a szerencsével sem álltak hadilábon: a 9. percben Frolik tört kapura, nagy lövése éppen befért a jobb felsőbe, borzasztó kezdés, 3-0.
A masszív vezetés picit el is kényelmesítette a hazaiakat – Uram professzor még azt a luxust is megengedte magának, hogy kihagyjon egy hatalmas ziccert a 10. percben. Ugyanezt a túlparton Pavuk is megtette, így a harmad derekán inkább a mezőnymunka dominálta a játékot, igaz, Kalnins neve mellé feljegyezhettünk egy újabb bravúrt, úgy tűnik, a biztos hazai vezetés ellenére is kapusunk a DAB legjobbja ma, ráadásul több ajándék kisbüntetést is adtunk a fórban mindig veszélyes hazaiaknak. Apró reménysugár csillant viszont a harmad végén, a hazai kapus hibázott a ketrec mögött, Szappanos megszerezte a játékszert, Galanisz elé tálalt, aki az üres kapuba csúsztatta a korongot: ha soványka is, de van még remény (3-1).
A második felvonás során sajnos

nem került közelebb

a vendéglátóhoz a DAB, mert bár a mezőnyben kiegyenlítetté vált a játék, a kapu előtt rendre megakadtak a dunaújvárosi próbálkozások. Pedig ezekből volt elég, mert bár a harmad elején ismét a hazaiak támadtak többet, a 29. percben nagy ziccert hagyott kihasználatlanul csapatunk, majd Peterdi és Pozsgai löketét hárította Cikánek. A túlfélen is akadt védenivalója Kalninsnak, kemény, hajtós hokit láthatott az érsekújvári közönség – sajnos az eredmény viszont nem változott, a 36. percben újabb kimaradt dunaújvárosi helyzet miatt szomorkodhattunk.
A befejező játékrész komoly dunaújvárosi nyomással kezdődött, érezhető volt, hogy nem adja föl csapatunk, ráadásul az Újvár is visszazárt picit – egyre inkább fölénybe került a Dab.Docler. És szerencsére ez immár gólt is hozott: a 42. percben Somogyi lőtt nagyot a kékről, Gröschl a kapu előtt beleért, a pakk védhetetlenül vágódott a vas alá (3-2). A szépítés után sem engedett a szorításon csapatunk, újra Soma került helyzetbe, és bár több kontrát is indított a hazai gárda, ekkor már tetemes DAB-fölénnyel teltek a percek. És ami eddig nem sikerült az elődöntők során, a 3-2-es állásból is kibillent a meccs – előnybe került a hazai gárda, de egy szép visszatámadást Croteau fejezett be eredményesen, egyenlítettünk: 3-3!
A dunaújvárosi felzárkózás nyomán a vendéglátóknál szakadt el a cérna, Cikanek 10 perces büntetést kapott, Croteau a helyére állt Krajcovicot is kicselezte már, de az üres kapu mellé pattintott – ezt követően

feszült, ideges, nagyon kemény

percekkel pörgött le a rendes játékidő, és mivel döntés nem született, következhetett a hosszabbítás; amit eredménytől függetlenül elkönyvelhettünk, van tartás az Acélbikák alakulatában – a sírból hozták vissza a továbbjutás reményét.
Amit fölépítettek 52 perc alatt, azt sikerült lerombolni néhány perc elteltével: lényegében a hosszabbítás első komolyabb támadása gólt hozott ugyanis, egy szép kombináció végén Fait korongjával az elődöntő császára, Marek Uram fordult ki a kapu mögül, s közelről magabiztosan vette be a dunaújvárosi ketrecet. 4-3 arányban nyert az Érsekújvár, és bár remény mindig van, de elkönyvelhetjük: innen nagyon, pokolian nehéz lesz felállni – elődöntős ellenfelünk ugyanis 3-1 arányban vezet a négy nyert csatáig tartó párharcban. Folytatás szerdán itthon - innentől csak győzni szabad!