Jégkorong: megint 3-2, megint nem ide

Öcaline • 2015. február 21. 21:29 • Sport 0 0

Átvette a vezetést az Érsekújvár együttese a MOL Liga elődöntőjének négy nyert meccsig tartó sorozatában, miután egy végletekig kiélezett, fordulatos meccsen 3-2 arányban legyőzte az utolsó harmad előtt még vezető Dab.Docler alakulatát. Holnap sorsdöntő párharc következik!

A pályaelőny emlékezetes "elrablása" után Érsekújváron folytatódott a MOL Liga elődöntőjének sorozata: a két 3-2-es előzmény (és az 1-1) után az volt a nagy kérdés, melyik csapat szerez kulcsfontosságú vezetést a play-off harmadik összecsapásán. A találkozó ennek megfelelően nagy irammal kezdődött, de érezhető volt az is, hogy mindkét gárda a védelemre koncentrál – az első harmad elején a DAB alakított ki hatalmas ziccereket, majd a hazaiak percek következtek, de gól nem esett. Már nagyjából mindenki elkönyvelte a döntetlent az első felvonásra, amikor szinte a semmiből vezetéshez jutott az Érsekújvár, méghozzá dunaújvárosi szemmel egy ritka szerencsétlen góllal: Caládi kapu elé emelt fonáklövése Kalnins bárdján landol, azonban a megcsúszó Hüffner a kapussal együtt a pakkot is a ketrecbe tolja – alig tíz másodperccel a harmad vége előtt egy ilyen találattal szereztek vezetést a vendéglátók (0-1).
A hazai előny nem törte meg a mieinket, sőt, a második felvonást egyértelműen a Bikák kezdték jobban, sok helyzet, esetenként ordító ziccer is akadt Cikanek kapuja előtt – az egyenlítő gólra viszont a mieink kettős előnyéig kellett várni, amikor is egy szép kombináció végén Somogyi pattintotta a korongot a hazai hálóba (1-1). Lendületben maradt csapatunk, sikerrel kivédekeztünk egy fórt is, majd a padról visszatért Galanisz kegyetlenül beverte Mestyán szép passzát – vezetünk végre (1-2). A 37. percben szerzett dunaújvárosi gól láthatóan megzavarta az érsekújvári alakulatot, Szappanos hatalmas ziccerét védi a lepkés oldalon bevehetetlen Cikánek, és bár a játékrész utolsó másodpercei hazai fölényt hoznak, a harmadban egyértelművé válik a mieink fölénye – már csak meg kéne tartani a vezetést valahogy.
Sajnos nem sikerül, a befejező játékrész egyértelmű hazai fölénnyel kezdődik, ráadásul a szerencsével továbbra is hadilábon állunk: egy lefordulás után Uram "szeme van" passza találja meg Weismannt, és ami nekünk nem ment a túloldalon, azt ő abszolválja emitt – védhetetlenül emel a szinte üres kapuba a 44. percben (2-2). A mezőnyben továbbra is tartja magát a DAB, sorra-rendre jönnek a helyzetek is, de ahogy korábban is tapasztaltuk, a befejezések terén nem elég éles a csapat; Mestyán kihagyott ziccere ennek ékes példája az 51. minutumban. Ez pedig törvényszerűen megbosszulja magát – itt és most konkrétan azzal, hogy Pavuk blokkolt lövéséből újra villámgyorsan fordul a hazai gárda, a távoli bomba még mellémegy, de érkezik Uram (ő MINDIG jókor és jól érkezik, ezt sajnos kénytelenek vagyunk elkönyvelni), középre tálal, Rejzek pedig nem teszi meg azt a szívességet nekünk, hogy kihagyja: 3-2, újra vezetnek a hazaiak, és már csak négy percecske van vissza.
És innentől sajnos lefőtt a kávé, taktikusan tördelte a játékot és harcolt ki újabb és újabb fórokat az Érsekújvár, az utolsó percekben kettős előnyben is játszhattak, a vége izgalmas, de a kulcsmomentumokat szintén a vendéglátók húzták be. És ezzel megnyerték a meccset, átvették a vezetést (2-1 most a 4 győzelemig tartó párharc állása), és ha azt mondjuk, hogy holnap pokoli kihívás vár a Bikákra a folytatásban, akkor tényleg nem mondtunk semmit.
Viszont egyenlíteni, nyerni is innen szép, ez kétségtelen!