Vízilabda: idegőrlő meccs, szoros vereséggel

Öcaline • 2015. február 14. 19:15 • Sport 0 0

Kegyetlen küzdelemben maradt alul 6-5 arányban a bajnoki címre pályázó UVSE-Centrál  együttesétől a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület csapata a bajnoki középszakasz ötödik játéknapján a Fabó Éva Sportuszodában ma délután. Szégyenkezni nincs ok – de voltak periódusok, amikor még a győzelem álomképe is fölködlött a meccsen.

A forduló rangadójára várták a női vízilabda bajnokság középszakaszában a drukkereket a Fabó Éva Sportuszodában ma délután – a válogatottakkal tömött Újpest együttesét látta vendégül a jobbára fiatal tehetségeket felvonultató Dunaújvárosi Főiskola. Azt persze tudtuk, hogy nehéz csata vár a lányokra, ezzel együtt meglepő volt mind a tempó, mind a védelmek intenzitása és hatékonysága – mindkét oldalon.

A védelmek dicsérete A védelmek dicsérete

Gyorsan előnyt szerzett a vendéggárda, és sajnos még egyszer betalált az első negyedben az UVSE, igaz, Szilágyi lövésével még a játékrész vége előtt szépített a fősuli (1-2). Ha dicséretet érdemeltek a védelmek az első játékrészben, hatványozottan jár a kalaplengetés a második felvonásért: hét teljes percig húzták újabb találat nélkül a csapatok – igaz, sok hiba is jellemezte a játékot, de ki kell emelni a kapusteljesítményeket is; a hosszúra nyúlt gólcsendet a fővárosiak törték meg, két fával elhúzott a félidőre az UVSE (1-3).
A harmadik játékrész elején eldőlni látszott minden, amikor Szűcs Gabriella második, csapata negyedik gólját lőtte, de innentől nagyot fordult a játék képe: Menczinger találatával szinte azonnal szépített, majd egy újabb vendéggól után két remek Ziegler-találattal egy gólra zárkózott a Dunaújváros (4-5).

Nüanszokon múlt a diadal! Nüanszokon múlt a diadal!

Az utolsó kör már az idegek csatája volt, sok-sok apró hibával tarkított, küzdelmes, kiélezett játékot láthatott a közönség – ráadásul a felzárkózástól vérszemet kapott Mihók Attila gárdája, és egy káprázatos Menczinger-bombával ki is egyenlített a csapat (5-5).  A végjátékban többször a vezetésért is támadhatott a DF, ráadásul továbbra is remekelt a hazai védelem, ám a lefújás előtt alig fél perccel újra betalált az újpesti alakulat, és bár még mindig akadt esély a pontmentésre, sajnos nem sikerült egyenlíteni, a nagyon kiélezett, rettentően küzdelmes és roppant élvezetes meccset végül a vendégek nyerték 6-5 arányban.
Nem jött össze a nagy bravúr, de a vereség ellenére nincs ok szomorkodni: a mutatott játék és a kapott gólok száma több mint biztató – szép volt így, is, lányok!