Jégkorong: csúcsrajáratás – a Bikák diadalával!

Öcaline • 2015. január 18. 20:21 • Sport 0 5

Ahogy vártuk, kegyetlen küzdelmet, és ahogy csak remélni mertük, az Acélbikák alakulatának végső sikerét hozta a Miskolc és a Dab.Docler csúcsrangadója: együttesünk remekül állt útját a Jegesmedvék rohamának az első harmadban, hármat vágott a másodikban, és sikerült megtartani az előnyt a végjátékban is – 3-1 ide, fontos siker, szép győzelem, srácok!

Nem vitás, a mai meccsnap csúcsrangadójának adott otthont a Jegesmedvék jege Miskolcon ma este a MOL Liga sorozatában: minden túlzás nélkül beszélhetünk csúcsmeccsről, hiszen egy kis matek nyomán világos, akár az alapszakasz végső erősorrendjéről is dönthetett a találkozó, amelyet az első helyen álló Miskolc és a második Dab.Docler vívott. Az már csak mellékszál, hogy míg a hazaiak kilenc, a mieink nyolc csatát vívtak veretlenül – az meg külön pikantériát adott az összecsapásnak, hogy legutóbb éppen a borsodi megyeszékhelyen kaptak ki Galaniszék, ráadásul az akkori méretes zakó miatt még ma is élt a visszavágás vágya játékosainkban.
A tétnek megfelelő lendülettel estek egymásnak a csapatok, és ahogy sejteni lehetett, a Mackók komoly rohamokkal igyekeztek mielőbb bevenni Kalnins kapuját – igen ám, de a mieink éppen erre készültek, és rendre sikerrel álltak a hazai rohamok útjába. A DAB szervezett és taktikus játéka szerencsére el is bizonytalanította a miskolci támadókat – az első harmadot némi szerencsével ugyan, de gól nélkül húzta ki együttesünk. És amilyen szépen ért véget az nyitó felvonás, legalább olyan gyönyörűen kezdődött a második futam: az első támadás vendéggólt hozott, a csapatkapitány Gröschl Tamás juttatta a pakkot Bálizs kapujába (0-1). A vendégvezetés érzékelhetően meg is fogta az otthon eddig ellenállhatatlannak tűnő Miskolcot, hiba hibát követett, a legnagyobb hazai helyzetek is sorra kimaradtak, ráadásul a 28. percben növelte előnyét Donald MacLean együttese: Tóth Adrián kiállítása nyomán fórba került a DAB, és egy szép akció végén Szappanos mattolta újra a miskolci védelmet (0-2). És hogy teljes legyen az Acélbikák drukkereinek öröme, arról a menet vége előtt alig egy perccel Hruby Gellért gondoskodott – fiatal bekkünk újabb fontos góllal igazolta tehetségét, masszív előnyhöz juttatva az utolsó játék előtt a mieinket (0-3).
A harmadik játékrészben mindent egy lapra téve rohamozott a Miskolc, ám a DAB remek csapatmunkával, kiváló védekezéssel rukkolt ki – igazolva, hogy ezen a színtéren hosszú távon csak így lehet számottevő eredményt elérni. Ennek nyomán hiába szépített a Miskolc a 47. percben Becze révén, közelebb kerülni már nem sikerült – csapatunk taktikusan, fegyelmezetten és szervezetten állt a sarat, és amikor kellett, Kalnins is folytatta az elmúlt hetek parádés sorozatát a kapuban. A fináléban három teljes percig a kapust lehozva támadott a hazai gárda, eredménytelenül, így a vége mindezek nyomán nem lehetett más, mint DAB-diadal.
Így is lett: 3-1 arányban nyertünk, örüljünk a reménybeli alapszakasz-diadalnak, meg írjuk föl vastag piros jumbófilccel a MOL Liga idei sorozatának nagykönyvébe, hogy el ne felejtsük a folytatásra: "A Miskolc otthon is legyőzhető!"
És innentől már nincs más dolgom, mint gratulálni a csapatnak – és nagyon bízni benne, hogy fontos lesz még nekünk ez a mondat a későbbiekben is!