Röplabda: több mint tisztes helytállás!

Öcaline • 2015. január 16. 20:33 • Sport 0 0

Bravúrközelig merészkedett mai meccsén a Dunaferr SE röplabda csapata: fiatal együttesünk a bajnoki címvédő Kecskemét ellen játszotta a téli szünet utáni első meccsét a sportcsarnokban ma este, és nagy csatában szenvedett csak 3-1 arányú vereséget.

Már a tisztes helytállás is dicsőség – körülbelül e frázissal harangoztam be a mai meccset, nem véletlenül: Tomanóczy Tibor fiatal alakulata az idei pontvadászat egyik favoritját látta vendégül, a találkozó esélyesének egyértelműen az alföldi alakulat számított. Ehhez képest már az első játékban nagy csatára kényszerítette a Dunaferr együttese a vendégeket – sokáig tartotta magát együttesünk, és bár a szettet 25-17-re a Kecskemét nyerte, bizakodva várhattuk a folytatást. Okkal, joggal: továbbra is meccsben maradt a Kohász, és ugyan a második játék is a vendégeké lett, a 25-18 arányú siker ellenére sem nyugodhatott meg a favorit.
Ami az első két körben csak álom maradt, sikerült a harmadikban: pontos támadás-befejezések mellett remek védőmunka lepte meg a vezetésbe kicsi belekényelmesedő ellenfelet, és a remek szettkezdés után sem engedett a szorításból a Dunaferr – végül 25-18-as játékkal szépített az álláson (1-2).
A negyedik felvonás őrjítő perceket hozott: csapatunk komoly erőket mozgósított az egyenlítésért, szinte végig vezetett a játékban, ám sajnos a legvégén elég volt egy pici megingás, és a rutinos ellenfél kegyetlenül kihasználta az apró hibákat. Végül ez döntött, a szettet 26-24, a meccset 3-1 arányban nyerte a Kecskemét – ezzel együtt a fiatal Tomanóczy-gárda minden tekintetben jelesre vizsgázott, és nagy-nagy dicséretet érdemel!
Így még bőven lehet veszíteni (és ha már veszítünk, így kell alulmaradni egy nemes küzdelemben): nagyon szép volt, fiúk – gratulálunk, Dunaferr!