Kézilabda: sima siker, kiütés Szegeden

Öcaline • 2014. december 31. 11:19 • Sport 0 0

Kiütéses diadallal zárta az óévet a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese: csapatunk a bajnoki tabella utolsó helyén szerénykedő Szeged otthonába látogatott tegnap este, és fölényes, 41-20 arányú győzelmet aratott.

Nem kezdődött valami fényesen csapatunk vendégszereplése az év utolsó bajnokiján a sereghajtó Szeged otthonában – várt-remélt Kohász-fölény helyett akadozott a gépezet, sőt, az első játékrész elején egyszer még a vezetést is átvette a vendéglátó (3-2). Ahogy azonban lendületbe jött Mátéfi Eszter gárdája, úgy lett egyre nyilvánvalóbb a különbség: bár a 20. percben még csak egy góllal vezetett, a játékrész végét nagyon megnyomta csapatunk, a félidőre kilencgólos előnyre tett szert a DKKA (10-19).
A második felvonásban már végig uralta a meccset a Mátéfi-alakulat, az elején még úgy-ahogy tartotta magát a csongrádi csapat, de a félidő derekától már tényleg csak az történt a pályán, amit a mieink akartak – végül a 8 gólig jutó Vincze, valamint a 7 találatot jegyző Triscsuk vezényletével kiütéses, 41-20 arányú diadallal búcsúzott a naptári évtől a Kohász.
Szép volt, lányok, BÚÉK – és csak így tovább!

Szeged KKSE – Dunaújvárosi Kohász KA
20-41
(10-19)
A DKKA gólszerzői: Vincze 8, Triscsuk 7, Gera 7, Takács D. 6, Kamper 4, Ferling 3, Azari 2, Ferling 2, Bulath, Takács B., Berta, Triffa.