Jégkorong: szép győzelem a Debrecen ellen

Öcaline • 2014. december 28. 19:34 • Sport 0 0

Masszív fölény, formás és fegyelmezett játék, szép gólok – 6-0 arányú diadallal búcsúzott közönségétől a naptári év utolsó hazai meccsén a Dab.Docler jégkorong csapata a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban. Az "áldozat" a Debrecen gárdája volt – így kell, srácok, csak így tovább!

Komoly meccsre volt kilátás jégkorong a MOL Ligában a Dab.Docler együttesének otthonában. Csapatunk az egyre kiegyensúlyozottabb, mindig és mindenkire veszélyes Debrecen alakulatát fogadta ma délután, és bizony az elmúlt hetek vérszegény játéka miatt bőven volt ok az izgalomra. Mintha rá kívánt volna cáfolni a gárda a szurkolói félelmekre, hiszen alig kezdődött el a meccs, máris gólnak örülhettek a DAB drukkerei: a Bikák finn légiósa, Eskelinen szerzett vezetést.

A folytatás is a mieink szája íze szerint alakult, a DAB-fölény szinte állandósult a pályán, de ekkor még jól hárított a debreceni védelem és Borogyin is nagyokat védett az ellenfél kapujában. A 14. percben viszont már ő is tehetetlen volt, egy szép támadás végén Peterdi talált be – papíron két gólnyi, a játék képe alapján masszív dunaújvárosi előnnyel vonulhattak pihenni a csapatok (2-0).
A folytatás szintén parádésan alakult: a második felvonás kezdet után alig fél perccel Gröschl Tamást éltethették a drukkerek egy szép "Cica-gól" után. A folytatásban picit magára talált a Debrecen, több Kalnins-bravúr is jelezte ezt, ám gólt újra az Acélbikák gárdája szerzett: egy távoli bomba Borogyin sisakjáról pattant a mezőnybe, Papp Viktor ébredt a leggyorsabban, és a ketrecbe pattintotta a pakkot (4-0). És hogy teljes legyen a dunaújvárosi öröm, arról Hruby Gellért gondoskodott – fiatal védőnk egy lecsorgó korongot csúsztatott "bőrben" a hálóba, megszerezve első találatát (5-0).

A harmadik felvonás is szép dunaújvárosi támadásokkal és elvétve kétségbeesett debreceni kontrákkal telt, a mieink picit visszavettek a robogásból, de így is maradt a DAB-fölény és Kalnins is mesterien óvta ketrecét a góltól. A kegyelemdöfést Szepessy Máté adta meg az 59. percben, a csereként beállt Tőke mellett lényegében üreskapus gólt szerzett, miután Somogyi bombája éppen a fiatal csatár elé pattant a kapu előtt.
Taktikus és fegyelmezett játék, viszonylag jó helyzetkihasználás, és végre egy vállalható eredmény: 6-0 lett a vége, szép és biztos győzelem volt – csak így tovább, fiúk, mennie kell ennek a komolyabb, nehezebb ellenfelekkel szemben is!

Dab.Docler – Debrecen HK
6-0
(2-0, 3-0, 1-0)

A DAB gólszerzői: Eskelinen, Peterdi, Gröschl, Papp Viktor, Hruby, Szepessy Máté.