Jégkorong: most sem bírtunk a Medvékkel

Öcaline • 2014. december 27. 09:33 • Sport 0 0

Nem sikerült revansot venni a Miskolci Jegesmedvék otthonában a MOL Liga ünnepi játéknapján: a Dab.Docler jégkorong csapata 4-1 arányú vereséget szenvedett pénteken este. A folytatás is nehéz lesz – vasárnap a Debrecen érkezik a jégcsarnokba.

A múltkor nagy pofon helyszínén, de egyértelműen a visszavágás szándékával húztak szerelést az Acélbikák alakulatának játékosai karácsony második napján – csapatunk az otthon mindenkire veszélye Miskolc otthonában vendégszerepelt.
Az első felvonás elején nagy iramú, komoly harc kerekedett a jégen – a liga élcsapataitól még az ünnepi punnyadás után sem is vártunk mást –, gól egészen a 15. percig nem esett, akkor viszont a Jegesmedvék vették be a mieink kapuját: Láda találata nyomán egygólos hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok (1-0). A folytatásban többet veszélyeztetett a DAB, és a 26. percben egyenlített is csapatunk – Szappanos Dávid talált a borsodi ketrecbe. Sajnos csalódnia kellett, aki ekkor komoly dunaújvárosi feltámadásban bízott – Metcalfe még a második harmad végén előnyhöz juttatta a vendéglátókat (2-1).
A harmadik menetben mindent egy lapra téve rohamozott a DAB, de ezúttal is hiányzott az átütőerő a mieink játékából, ráadásul csatáraink sem éltek a kínálkozó lehetőségekkel – a Miskolc előbb viszonylag kényelmesen őrizte, majd Dudas révén kétgólosra növelte is előnyét. A mieink a fináléban a kapust lehozva támadtak a szépítésért/egyenlítésért, de hiába – a kegyelemdöfést a Medvék kiváló légiósa, Dansereau vitte be a 60. percben, üres kapus  góljával 4-1 arányban győzött a Jegesmedvék gárdája.
Sokáig búslakodni nincs idő – vasárnap délután öt (!!!) órától a Debrecen látogat a Dunaújvárosi jégcsarnokba, és addig a góllövő ütőket is meg kéne találni valahogy.