Jégkorong: újra az Érsekújvár örülhetett

Öcaline • 2014. december 23. 21:17 • Sport 0 0

Helyzetkihasználás terén szemernyit sem javult a helyzet Dab.Docler háza táján, a MOL Liga mai játéknapjának rangadóján az Érsekújvár örülhetett 3-2 arányú győzelemnek a jégcsarnokban. A felvidéki alakulat ezzel a tabella élére állt – mi meg bosszankodhatunk a kihagyott ziccerek miatt megint.

Komoly harcot ígért a MOL Liga rangadója a Dunaújvárosi Jégcsarnokban ma este – az például már a meccs előtt biztos volt, hogy amelyik csapat nyeri az összecsapást, az foglalhatja el az ünnepi időszakra a tabella vezető pozícióját.

A meccs hőse, Cikanek korongot delejez A meccs hőse, Cikanek korongot delejez

Ennek megfelelő lendülettel kezdődött a meccs, két-három DAB-ziccerre egy nagy helyzet volt a válasz a túloldalon a nyitó harmad derekáig, aztán mégis váratlanul szerzett vezetést a vendégcsapat.  Weissmann lövése egy blokkoló játékosunk korcsolyáján változtatott irányt – Sevela tehetetlen volt, a 12. percben előnybe kerültek a vendégek (0-1). A gól láthatóan felpaprikázta a mieinket is, komoly mezőnymunka mellett Szappanos kapuvasa nyomán fogták a fejüket a hazai drukkerek a kimaradt helyzet miatt.
A második felvonás pocsékul kezdődött, a kiállított Weissmann a padról visszatérve váltott gólra egy három az egy elleni szituációt – arról most hadd ne regéljünk, hogy a kontra előtt két-három komoly ziccert is elpuskáztak a mieink (0-2). A vezetés picit elkényelmesítette a vendégeket, az Acélbikák alakulata is növelt a csapásszámon – és a nyomás végre szép lassan góllá is érett. Hüffner kékvonalas bombája még csak a felső vasat csörgette meg, aztán született egy érvénytelen találat is, de végül csak szépített csapatunk: Szepessy Máté szép passzal találta meg Peterdit, aki remek lövéssel vette be az újvári ketrecet (1-2). A gól után is lendületben maradt a DAB, ám újabb gól már nem esett – igaz, ziccerek tömkelegét strigulázhattuk, még üres kapus helyzet is szép számmal akadt az elpuskázott lehetőségek körében.

Életveszélyes kontrákkal vág vissza az Érsekújvár Életveszélyes kontrákkal vág vissza az Érsekújvár

A hoki farkastörvényét ma sem sikerült felülírni: a befejező játékrész elején elég volt egy botlás, és a kimaradt ziccereket góllal büntették a vendégek – a mesterhármasig jutó Weissmann korizta körbe védelmünket, és növelte újra kettőre az érsekújvári vezetést (1-3). A gól után újra a régi nóta következett: ziccerekkel, köztük kihagyhatatlannak tűnő helyzetekkel sűrű pettyezett DAB-nyomás, életveszélyes vendégkontrák – az eredmény azonban nem változott a fináléig, amikor is Szappanos révén alig egy perccel a vége előtt újra teljesen nyílt lett a meccs. Egyenlíteni azonban már nem sikerült – az Érsekújvár összességében megérdemelten nyert 3-2 arányban. Régi mese, örök tanulság: a helyzeteket be kell lőni, különben akkor is vereség a vége, ha meccs közben fölborul a pálya.