Röplabda: nagyon fontos győzelem!

Öcaline • 2014. december 15. 10:07 • Sport 0 0

Életbevágó meccsen sikerült győzni, és ezzel életben tartani a felsőházi álmokat: 3-1 arányban verte a Dunaferr SE röblabda csapata a DEAC gárdáját a labdacsarnokban tegnap délután. Egy megingást leszámítva biztos, szép győzelem volt – és nagyon kellettek az itthon tartott pontok!

A pontok kötelező begyűjtése miatt a szezon egyik meghatározó meccse várt vasárnap a Dunaferr SE férfi röplabda csapatára: Tomanóczy Tibor fiatal egysége a Debrecent fogadta a labdacsarnokban, azzal a tudattal, hogy győzelem esetén tovább élhetnek a felsőházi remények, ha viszont veszít a csapat, búcsút inthet azoknak. Játékosaink ennek megfelelő elszántsággal vetették magukat a küzdelembe, és az első játékot gond nélkül be is húzták – minden tekintetben masszívan az ellenfél fölé nőve (25-18). A folytatásban picit megtorpant a csapat, a megingásokat ki is használta a debreceni gárda, és így a második felvonásban egalizált az ellenfél – a 19-25-ös szett után alapos fejmosás várt a dunaújvárosi fiatalokra.
A folytatás már egyértelműen a mieink szája íze szerint alakult: a harmadik menetben esélye sem volt a DEAC együttesének – ezt a játékot 25-13-ra nyerte a Dunaferr, egyértelműsítve, hogy feltett szándéka a bajnoki egységek itthon tartása. Ez végül sikerült is, a negyedik felvonást újra 25-18-ra húzta be a Tomanóczy-csapat, így összességében meggyőző játékkal aratott magabiztos, 3-1 arányú győzelmet csapatunk!