Futsal: szemernyi esélyünk sem volt

Öcaline • 2014. december 8. 21:40 • Sport 0 0

A játék minden elemében a mieink fölé nőtt, végül 5-0 arányú győzelmet aratott csapatunk fölött az Aramis gárdája a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este: a Dunaferr DF Renalpin már a félidőben kettővel fázott, sajnos a második felvonásban is a budaörsi egylet dominált.

Azt persze tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolga Baranyai Pál csapatának – az Aramis SE nagyon komoly játékerőt felvonultató, rutinos csapat, rendre a tabella élvonala közelében ólálkodik. Ráadásul hazai pályán egyszer már csúnya vereséget mért a mieinkre ma esti ellenfelünk, a 8-2 után sejthető volt, hogy ezúttal is a pontrablás határozott szándékával érkezik a Budaörs. Néhány perc alatt mindenki számára világossá vált, hogy gyorsabb és pontosabb játékkal rukkol ki az ellenfél, a Dunaferr mutatóiból ezúttal hiányzott a – például távoli lövésekben testesülő – vállalkozó kedv, így amikor Horváth vezetést szerzett az Aramis gárdájának az 5. percben, már nem is nagyon csodálkozott senki. A folytatásban ugyan akadtak ígéretes kísérletei a vendéglátónak – többször a kapufa mentett –, de a szerencsével is hadilábon álltak a mieink, ráadásul az ellenfél Csopaki találatával megnyugtató előnyre tett szert a félidő végén (0-2).
A második játékrészben sem igen találta az ellenszerét az Aramis kombinatívabb játékának csapatunk, egy szép támadást a 28. percben is gólra váltott a Budaörs (Korozmán volt a tettes), lényegében kilátástalan helyzetbe taszítva a főiskola gárdáját. Fogcsikorgatva küzdött legalább a szépítésért, a kapust is lehozva próbált mezőnyfölényre szert tenni csapatunk, ám az Aramis remekül szűrt, majd egy szép kontra végén Csopaki növelte tovább az előnyt (0-4).

Sokatmondó pillanatkép: gólöröm ott, szomorúság itt Sokatmondó pillanatkép: gólöröm ott, szomorúság itt

Meg is forgatta a pengét bennünk az Aramis: a végeredményt egy jól kijátszott ellencsapás végén szerzett szerencsés góllal Horváth állította be a lefújás előtt másfél perccel – 5-0 arányban nyert a jobb, és sajnos leszünk annyira kíméletlenek, hogy idevéssük: teljesen megérdemelten.