Labdarúgás: lelkesedés terén jeles – de vereség a vége

Öcaline • 2014. december 6. 18:42 • Sport 0 0

Hiába küzdött összeszorított foggal mindenki, hiába olvadt kilenc fősre az ellenfél legénysége, a végén 4-1 arányú vereséget szenvedett a listavezető Videoton ellen a naptári év utolsó hazai meccsén a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata a stadionban ma délután. Papírforma a hajtás után.

A hét közepén ugyan sikerült a bravúr a Ligakupában, de a bajnoki találkozón is egyértelműen a bajnokaspiráns Videoton gárdája volt a favorit a DPASE idei utolsó hazai összecsapásán – igaz, Dobos Barna játékosai az ismétlésben bízva léptek pályára a tabella éllovasa ellen a sártengerré ázott stadionban ma délután.
Bár kiegyenlített játékkal kezdődött a meccs – a DPASE kapujánál Nikolics veszélyeztetett, majd a túlfélen Sándor akadályozta lapot érően Böőr Zoltánt –, mégis a vendégek szereztek vezetést a 10. percben: egy szerencsétlenül megpattant felszabadítás nyomán a labda Nikolics elé került, ő köszönte szépen és 13 méterről a hálóba helyezett (0-1).

Minden szempontból fehérvári fölény Minden szempontból fehérvári fölény

A gyors vendéggól sajnos megfogta a mieinket, küzdöttek, akartak – a 25. percben Böőr igéretes helyzetét hárította a Vidi kapusa –, de a nagyobb tudás ezúttal érvényesült is. Tovább növelte előnyét a favorit a 29. percben: bennragadt védelem mögül a gólszerző Nikolics lódult kapura, lövés helyett önzetlenül tálalt Gyurcsó elé, aki biztosan értékesítette a kihagyhatatlan ziccert (0-2). Hogy még jobban fájjon, arról szintén a remek formát mutató fehérvári csatár gondoskodott: a félidő végéig újabb gól már nem született, de két hatalmas ziccert is kihagytak a rendre a mieink fölé kerekedő vendégek.
A második játékrészben tovább folytatódott a DPASE kálváriája: néhány perc meddő mezőnymunka után Alverez is betalált az 53. minutumban, így szinte kilátástalan helyzetbe sodorva a hazai gárdát. Nem adta föl azonban Dobos Barna alakulata, s több veszélyes támadás után végre sikerült is a szépítés. Sándor a második sárgáját szedte össze Böőr visszarántásáért a 62. perc végén, a megítélt 11-est a sértett vágta a kapuba (1-3). A tíz emberre fogyatkozott vendégek innentől védekezésre és kontrára rendezkedtek be, a DPASE játékosai nagyot küzdöttek a további szépítésért, de sajnos újabb gólt a Videoton szerzett.

Itt a vége, nincs mese Itt a vége, nincs mese

Ami kimaradt a vendégek hálója előtt – újabb kapusbravúr után fogták a fejüket a dunaújvárosi drukkerek –, az bejött az ellenfélnek, két Nikolics-helyzet után egy szögletből újabb találatot szerzett a kapu torkában üresen hagyott Vinicius révén, és ezzel 4-1 arányban a meccset is nyerte a nagyobb játékerőt képviselő, helyzeteivel is jobban sáfárkodó listavezető.
A mieinket a lelkesedésért illeti nagy-nagy dicséret – igaz, ezért még a legjobb szándék mellett sem jár pont.

DPASE – Videoton
1-4
(0-2)
A mérkőzés gólszerzői: Böőr a 64., illetve Nikolics a 10., Gyurcsó a 29., Alvarez az 53. és Vinicius a 86. percben.