Labdarúgás: papírforma vereség Debrecenben

Öcaline • 2014. november 9. 16:45 • Sport 0 0

2-0 arányú vereséggel zárta a Nagyerdei Stadionban rendezett vendégjátékát a Dunaújváros PASE a bajnoki élvonal szombati játéknapján: együttesünk sokáig jól tartotta magát a Debrecen ellen, de két szögletből szerzett találattal végül érvényesítette a papírformát a címvédő.

Az utóbbi hetek feltámadása nyomán a tisztes helytállást, merészebb álmokat dédelgetve egyenesen a pontrablást tűzte ki célul a DPASE együttese a címvédő elleni bajnokin szombaton este. A hazaiak ráadásul megkevert összeállításban fogadták újonc csapatunkat – viszont már az első percekben éreztették, hogy gyengélkedés ide, felforgatott felállás oda, mindenképpen otthon akarja tartani a bajnoki pontokat a favorit.
A mieink erejéből jobbára a védekezésre futotta, és bár veszélyes helyzetek sokaságát alakította ki a DVSC, a félidő ziccerét mégis Petneházi Márk hagyte ki a lefújás előtt – egy formás kontra végén Novakovics lábában akadt el a gólba tartó játékszer.
Fordulás után sem jött a fordulat: továbbra is a Debrecen rohamozott, és az eladott labdák, apróbb hibák nyomán már sejteni lehetett, ezt a nyomást nem bírhatja végig a DPASE. A mieink – és a bajnoki pontok – sorsát végül két rögzített helyzetű szitu (érdemes lenne összeszámolni, hányadik hasonló a szezonban) pecsételte meg: az addig meggyőzően teljesítő Nagy Gergely első bizonytalanabb megoldását góllal büntette a Debrecen egy szöglet után a 60. percben, majd az első gólt előkészítő Dusan Brkovics ezúttal befejező szerepet vállalt – egy újabb szöglet után fejjel talált a mieink kapujába (2-0).
A véghajrában a Debrecenben edződött Böőr hagyott ki nagy ziccert nevelőegyesülete ellen, a mieink oldalán René Mihelic majdnem a harmadik varrta be szabadrúgásból – a kapufa mentett –, de az eredmény végül nem változott. A tisztes helytállást sajnos nem jutalmazzák ponttal, az is igaz viszont, hogy a bennmaradáshoz nem a bajnokot kell hazai pályán kétvállra fektetni.