Kézilabda: szoros, fölényes, szoros, siker

Öcaline • 2014. november 5. 19:51 • Sport 0 0

Összességében megérdemelten szerezte meg a továbbjutást érő győzelmet a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája a Békéscsaba elleni Magyar Kupa összecsapáson ma este – igaz, a vége nagyon szoros volt, de 26-24 arányban nyertünk, és ez a lényeg.

Bár voltak hullámvölgyek a csapat játékában, és a végén is szorossá tette e meccset az ellenfél, a  meccs döntő részében uralta a játékot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája a Magyar Kupában: együttesünk a Békéscsaba ellen, idegenben lépett pályára ma este – még hozzá masszív győzelmi reményekkel, hiszen a bajnokságban már sikerült legyőzni a mai ellenfelet.
Ennek ellenére meglehetősen komoly ellenállásba ütközött Mátéfi Eszter alakulata, a félidő derekéig fej-fej mellett voltak a csapatok, ekkor jobb védekezése és hatékonyabb támadás-befejezése révén ellépett a Kohász – a félidő végére négy fával (11-15).
A második felvonásban is maradt a magabiztos dunaújvárosi fölény, és bár ekkor több hibát is vétett csapatunk, egészen a 48. percig úgy tűnt, nem állhat a dunaújvárosi henger útjába a viharsarki egység (15-23). Ekkor azonban hosszú hajrát indított a hazai alakulat, s előbb öt,  a fináléhoz érve három gólra zárkózott – a döntő pillanatokban azonban szerencsére hibáztak a csabaiak, így végül ha nem is simán, de összességében megérdemelten harcolta ki csapatunk a továbbjutást érő győzelmet (24-26).