Kézilabda: győzött a jobb – de most nagyon

Öcaline • 2014. október 31. 21:38 • Sport 0 0

Nem sikerült megismételnie az elmúlt esztendők bravúrjátékát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesének a Ferencváros elleni rangadón: csapatunk a második félidőben feltűnően sokat betlizett, a vége 28-19 oda – és sajnos nem érdemtelenül.

Bár az esélyek mindenképpen a BL-ről hajszállal lemaradó vendégek mellett szóltak, a bravúr reményében fogadta a DKKA a Ferencváros alakulatát a sportcsarnokban ma este – az elmúlt esztendőkben rendre sikerült "elcsípni" a fővárosi zöld-fehéreket, akik ugyanakkor deklaráltan a reváns reményében érkeztek. Küzdelmes, sok hibával és jól záró védelmekkel jellemezhető első félidőt produkáltak a csapatok, és sajnos már ekkor feltűnt, hogy a mieink körülményesebben, nehezebben szerzik találataikat. A félidő hajrájához érve négy fával is vezetett a fővárosi gárda, és bár ekkor feljöttünk kettőre, a félidei 13-11 arányú vendégvezetés is jelezte, pokoli nehéz második játékrész vár a hazaiakra és a tömött lelátókon ülő drukkerekre egyaránt.

Küzd, hajt - de túl sok a hiba Küzd, hajt - de túl sok a hiba

A második félidő első harmadában még látótávolságon belül tartotta ellenfelét a DKKA – egyszer még egyenlítésért is támadhattak Bulathék –, ám a 40. perc tájékán elfogyott az erő és a tartás, a Fradi hosszabb kispadja már a gólok számában is megmutatkozott. A mieink 12 perces gólcsendjére hatot vágott válaszul az ellenfél, így az utolsó percekre fordulva már csak a  győzelem mértéke lehetett kérdéses (17-26)

Lelket öntene a lányokba Lelket öntene a lányokba

A meccs hajrájában sajnos attól kellett félni, marad-e a tíz közte – végül ezt a csúfságot sikerült elkerülni, de a nagy arányú vereséget sajnos megkapta Mátéfi Eszter alakulata (19-28). Győzött a jobb, és bár a különbségen merenghetünk napestig, ha nagyon őszinték vagyunk, akkor azt is bevalljuk: megérdemelten.

DKKA – FTC
19-28
(11-13)
A Dunaújváros gólszerzői: Bulath 7, Ferling 3, Takács D. 1, Triscsuk 5, Azari 1, Takács B. 1, Hosszu 1.