Október 23. – méltó módon, ünnepi programmal

Öcaline • 2014. október 21. 19:44 • Közélet 0 0

Megemlékezés a temetői kopjafánál, ünnepi díjátadó a Bartók Kamaraszínházban: méltó módon emlékeznek városunkban az 1956-os forradalom kitörésének és a Magyar Köztársaság kikiáltásának évfordulójára – október 23-án, csütörtökön.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 58., míg a Magyar Köztársaság kikiáltásának 25. évfordulója alkalmából ünnepséget rendez városunk önkormányzata – az ünnepi kínálatot a város hivatalos honlapján megjelent összegzés alapján közöljük. Ezek szerint az ünnepi megemlékezés a temetői kopjafánál kezdődik október 23-án, csütörtökön délelőtt fél tízkor (figyelem, ünneplők, a hasábjainkon is zengetett útlezárás miatt a temetőhöz jutás bonyodalmasabb lehet a szokásosnál).  

Virágok, koszorúk, szép szavak a kopjafánál Virágok, koszorúk, szép szavak a kopjafánál

A program szerint a Himnusz közös eléneklését követően a Lorántffy középiskola diákjainak műsorát láthatja az ünneplő közönség, majd Müllerné Ódor Marianna, a Széchenyi gimnázium igazgatója mond ünnepi beszédet. A szép szavak után koszorúzással folytatódik a megemlékezés, melyet a Szózat közös eléneklése zár. 
A temetői megemlékezést követően a Bartók Kamaraszínházban folytatódik az évfordulós eseménysorozat: tizenegy órától Cserna Gábor polgármester mond ünnepi beszédet, s szintén a város első emberétől vehetik át az arra érdemesek az idei Dunaújvárosért Díjakat. 
A díjazottak tiszteletére a Dunaújvárosi Vegyeskar és a Bartók Táncszínház közös műsorát láthatja a közönség.

 

Kommentek