Jégkorong: fölényes DAB-diadal

Dávid • 2014. október 10. 16:09 • Sport 0 7

Csak az utolsó harmadot mentette ikszre a vendéglátó a Dab-Docler és az Újpest fővárosi összecsapásán, az első játékrészt egy, a másodikat két góllal nyerte együttesünk – így érvényesítette a papírformát a MOL Liga mai játéknapján.

6-3 arányú győzelemmel folytatta a pontok szorgos gyűjtögetését az Acélbikák alakulata – együttesünk az Újpest vendégeként lépett jégre a fővárosban a MOL Liga mai játéknapján. Hamar vezetést szereztek a mieink, Galanisz révén már a 2. percben vezetett a DAB, és bár több találat a harmadban nem született, a második felvonásra masszív dunaújvárosi fölény alakult ki. Még egyenlített az újpesti egylet, ám ezt követően ismét Nika, majd Gröschl és a közvetítésben az egyesület elnökének aposztrofált Azari Zsolt (na, az ifjabb, hogy tiszta legyen tényleg) kétszer mattolta a lilák védelmét, és bár a játékrész végén az Újpest is bevette Sevela ketrecét, biztos dunaújvárosi vezetéssel fordulhattak az utolsó harmadra a csapatok (2-5).
Az meg 1-1 lett – az utolsó másodpercekben Peterdi talált be –, így összességében bombabiztos, 6-3 arányú győzelemmel folytatta menetelését az Acélbikák csapata.
Csak így tovább, srácok – holnap a Csík ellen, hazai páston újra győzni kell!