Őcsény árnyékában – avagy ki akarhat Ausztriából Magyarországra menekülni?!

Öcaline • 2017. október 4. 20:50 • Kitekintő 0 0

Terjdelmes összeállítás egy fontos dunaújvárosi vonatkozással két szomáliai fiatalról, akik pechjükre egy, a Mi Hazánkon átvezető úton akartak meglátogatni egy ausztriai várost egy másik osztrák településről. Abszurdisztán, ahol minden nap, de tényleg minden nap van lejjebb – a hvg.hu riportjában dr. Nagy Viktor, a városunkból elszármazott menekültügyi szakjogász is megszólal!

Az abszurditás határait is feszegetően riasztó végkifejlete lett két szomáliai fiatal számára egy ártatlanul kezdődő burgenlandi kirándulásnak: a két férfi Mattersburgból (Nagymarton) akart eljutni Deutschkreuzba (Sopronkeresztúr), eleveníti föl a nem mindennapi kacskaringókkal és félemetes következménnyekkek járó kalandot a hvg.hu riportja. 

"Ha a Google-t kérdezzük, hogyan jutunk el leggyorsabban az egyik osztrák településről a másikra, akkor Magyarországon keresztül jelöli ki az útvonalat. Mivel itt schengeni övezeten belüli határ van, a program nem is figyelmeztet, hogy államhatáron át vezet a javasolt túra."

A két szomáliai férfi történetét Nagy Viktor, a városunkból elszármazott – de ezer szállal ide kötődő, ráadásul honlapunk hasábjain már bemutatott, mi több, vendégposztot is jegyző – menekültügyi szakjogász mondta el az országos portálnak. Mint a szakjogász kiemelte, egyikük az ottani hatóságoktól megkapta az oltalmazotti státuszt, azaz legalább három éven keresztül védelemben részesül, mert hazájában súlyos sérelem veszélye fenyegetné. Menekültstátuszra ugyanakkor nem jogosult, de anélkül is legális tartózkodási jogcíme van Ausztriára. A másik férfi még menedékkérő – ez is legális jogcím a kérelem elbírálásáig.
A két férfi 2017. augusztus 24-én felszállt a Burgenlandból Burgenlandba tartó, de a Mi Hazánkon átfutó vonatra – "ezt azóta ezerszer is megbánhatták", írja a hvg.hu. Hogy miért? Itt a válasz – olvasd el a teljes riportot:

"Ha Ausztriában vagy, kerüld el Magyarországot!" (katt!) >>

Őcsény árnyékában picit elsikkadt ez a sztori, pedig nem tanulságok nélküli történet. Gyomorforgató? Igen. Riasztó? Igen.

Itt élünk, 2017-et írunk, és minden, de tényleg szinte minden nap kapunk egy bizonyítékot a pofánkba: höhö, bolondok, van lejjebb.

(Archív fotó: HVG/AFP; köszönjük dr. Nagy Viktor segítségét, amelyet a cikk elkészítéséhez nyújtott!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook | E-mail | Cikkek

 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek