Kutyahús-gate: a totális agybaj újabb jelei – közpénzből finanszírozott felületen

Öcaline • 2019. szeptember 30. 18:01 • Menj el szavazni! 0 0

Előbb az Index közölt terjedelmes összeállítást a témáról, majd a hét végén bejárta az országos nyilvánosság nem NER-kompatibilis felületeit a dunaújvárosi kampány világcsúcsra is esélyes hülyesége: az önkormányzat finanszírozta hetilapban arról írtak, hogy az ellenzéki jelölt győzelme esetén kutyahúst etetne esetén szeretett városunk lakóival. Nincs lejjebb!? De igen, mindig. Menj el szavazni – első nekifutás!

Örömmel jelentem, drága olvasók és aranyos mindenki, hogy az október 13-án, azaz jövő vasárnap esedékes önkormányzati választásokig új kulcsszóval új sorozatot kezd a Castellum.do. A "Menj el szavazni!"  fantázianevű gyűjtemény olyan tartalmakra koncentrál, amelyek vagy közvetlenül, vagy csak közvetve – például városunk élhetőségére, fenntartható fejlődésére, nota bene normalitására koncentrálva – arra biztatja a választókat, hogy éljenek a lehetőséggel, és voksoljanak; bárkire, de ha lehet, akor mindenképpen az élhetetlen romlottság, a hazug propaganda és a nyilvánvaló debilitás ellen.
Sokáig agyaltam, mi is legyen a sorozatnyitó poszt, végül a Zélet tálcán hozta a megoldást: az Index számolt be még pénteken arról, hogy szeretett városunkban újabb csúcsot hódított, pontosabban újabb mélypontra ért a Fidesz-propaganda eddig sem gyenge, orbitális hazugságokkal, nettó fenyegetéssel bőven pettyezett,trollsereggel is megtámogatott szellemi hadviselése. Az összeállítás villámgyorsan végigsöpört a nagy közösségi felületeken éppen úgy, mint a magyar média nem NER-kompatibilis oldalain – az alábbiakban csak néhány fontos elemét idézném föl.

Szintet léptek, nem vitás

Az Index anyagának hangsúlyos megállapítása – nagyon helyesen –, hogy még a korábbi, debilitásig húzott-sulykolt migránskampányokhoz képest is új szintet jelentett az az "újságcikk", ami a dunaújvárosi önkormányzat által finanszírozott hetilapban jelent meg arról, hogy az ellenzék (közös) jelöltje győzelme esetén kutyákkal etetné szeretett városunk lakóit.
A jól eltalált cím – "Pintér Tamásék hot dogja" – alatt kacskaringós okfejtéssel jut el a (szokás szerint név nélkül publikált) anyag a tételmondatig:

"Félő, hogy ezáltal szó szerint értelmet nyerne a hot dog és a macskahúst sem bújtatnák a hamis baknyúl vadasan elnevezés mögé. Soros mondja a verdiktet ezzel kapcsolatban, Pintérék pedig beálltak abba a sorba, akik ezt követnék is."

Akinek eddig kétségei lettek volna azzal kapcsolatban, tényleg minden aljasságra képes-e, továbbá csont nélkül a totális agybajig húzza-e a srófot a fidesznyik propagandagépezet, annak itt a vegytiszta válasz: igen,  mindenre, igen, addig. (llúzióink persze ne legyenek, a következő napok még tartogathatnak újabb világcsúcs-esélyes meglepetéseket!)

Gondok, problémák még

Oké, a hülyeségnek nincsenek, pláne nem is lesznek határai, ha a Főnök mondja, egy hívő már holnap bőszen bevédi minden buta gravitáció-hitű, áltudományos ingyenélővel szemben, hogy a Föld nem kerek, hanem stadion alakú és vigyázni kell, mert a szögletzászlóknál  – vö. világ négy sarka – leeshetünk a kénköves pokolba (ahol a tudjukkik meg a gyíkemberek várnak); nincsen ezzel semi baj.

Kettő dologgal mégis van: tényleg csak címszavakban sorolom.

Az egyik az, hogy a negatívkampány-világcsúcsra esélyes cikk mégis csak egy közpénzből finanszírozott havi 16,7 milliós, összesen 766 milliós önkormányzati támogatással működtetett konglomerátum lapjában látott napvilágot – vagyis a nettó hülyeséggel elegyített bornírt hazugságot voltaképpen te finanszíroztad, drága olvasóm (meg én, meg mindenki).
A másik pedig az, hogy – erre az Index cikke is felhívja a figyelmet – éppen a város határában üzemel a Hankook abroncsgyára, és nem nehéz megjósolni, hogy a koreai cégcsoportnál is akadtak páran, akik felkapták a fejüket erre a minősíthetetlen gondolatfutamra.

Akció és reakció; a pánik jelei

De miért, és miért pont most, kérdezheti joggal az egyszeri olvasó. A válaszért el kell kanyarodnom egy korábbi, április derekán publikált cikkemhez, betűv idézet következik, tessék:

"A képlet egyszerű, kedves ellenzék: el kell mondani, nyíltan, kendőzetlenül, karakán kiállással és sok-sok humorral, ötlettel, leleményes akciókkal, koncertekkel, kiülésekkel, flash mobbal és vidám, oldott természetességgel, hogy mostantól más lesz – egy fasza várost csinálunk a jelenlegi nyomasztó, a szó minden értelmében sötét, kilátástalan hely helyett. (És ez, a mosolygós, vidám, oldott és szabad kampány nagyon komoly fogcsikorgatást, vicsorgást, dühöt és köpködést okoz majd a túlparton – pont ez lesz benne a gyönyörű. A kacagó szabadság, a mezítlábas boldogság fennkölt derűje az idegbajjal szemben.)"

Igen, szerintem nem vitás: megérkeztünk – eljöttek a hatalmi pánik, az idegbaj napjai. 

A teljes cíkket itt olvashatod el!

Együtt csináljatok (velünk, nekünk) egy jó várost! (katt!) >> 

Végül, de közel sem utolsósorban, érdemes elolvasni Pintér Tamás reakcióját, pont a hatás-ellenhatás végett – pont ezt, a kontraproduktív tartalmak veszélyeit hangsúlyozza az össz-ellenzék betámadott polgármester-jelöltje is:
– A Fidesz igyekszik a leggyűlöltebb emberré tenni a városban, de nem veszik észre, hogy ezzel csak magukról állítanak ki bizonyítvány. A dunaújvárosiak egyszer már megüzenték nekik, hogy a gyűlöletkeltésből meg a hülyének nézésből nem kérnek, bízom benne, hogy ez most is így lesz. Egy tisztességes polgármester programok mentén vitatkozna velem, nem a város pénzét szórná lejárató cikkekre a helyi újságban. Aki ilyen cikket rendel, az alkalmatlan polgármesternek.

Mindezek nyomán tényleg egyszerű képlet: ha eleged van a közpénzből finanszírozott hazug hülyeségből, menj el te is szavazni!

(Az Index teljes összeállítását itt éred el!) 

 

Kommentek