Összefogás Zentéért: az egész ország megmozdult, dunaújvárosi szolgáltatók is bekapcsolódtak a jótét célú gyűjtőakcióba!

Öcaline • 2019. szeptember 23. 19:18 • Közösség 0 0

Túlzás nélkül írhatom, hogy csodálatos összefogás tanúi lehetünk e napokban – egy ország mozdult együtt a súlyos genetikai rendellenességgel született kisfiú, Zente megmentése érdekében.  Az meg külön öröm lehet nekünk, hogy dunaújvárosi szolgáltatók is bekapcsolódtak az egyre nagyobb hullámokat vető gyűjtőakcióba. Felhívás és számlaszámok a hajtás után – a Castellum így tud segíteni, hát így segít.

Zente története a napokban szinte jótét viharként söpört át a nagy közösségi felületeken – és elérte az országos nyilvánosságot is, aligha véletlenül: a kisfiú megindító sorsa nemcsak hogy sokakat buzdított támogatásra, adakozásra, de újabb igazolást adott arra, micsoda ereje lehet a közösségi összefogásnak, együttműködének!

Lehetetlen küldtetés? Dehogy, csak hit a csodában!

Zente 2018 februárjában született, mégpedig egy súlyos genetikai rendellenességgel – a fiúcska 4 hónapos korában kezdte mutatni a gerincvelő eredetű izomsorvadás (SMA) tüneteit, szülei a csecsemő 5 hónapos korában kapták meg a szomorú diagnózost:  Zente az SMA 1-es típusában szenved. A kegyetlen tény: ezzel a diagnózissal a gyerekek a két éves kort sem élik meg, mert a betegség révén nemcsak a végtagok izmai, de a nyeléshez és lélegzéshez szükséges izmok is sorvadnak. 
A kisfiú sorsát nyomon követő facebook-felület összegzése szerint viszont Zente kivételesen erős baba, a betegség ellenére is, és egy speciális kezelés segítségével sikerrel vette fel a harcot az izomsorvadás ellen! A kezelés neve Spinraza, melyet 7 hónapos korától kap. A kezelés – kegyetlen, de muszáj leírni – csak elodázza a visszafordíthatatlant, ugyanakkor már feltalálták a gyógyszert, ami egyszer és mindenkorra meggyógyíthatja a fiút, és így az életét mentheti meg.

A szert 2 éves korig lehet beadni, és az ára igen-igen borsos: 700 millió forintba kerül.

A kisfiú édesanyja vállalta a küldetést: létrehozta az Összefogás Zentéért Alapítványt, és erejéhez mért támogatást kért a lehető legtöbb embertől. Innen egyszerű matek: ha lesz 1 millió ember, aki csak 700 forintot utal az alábbi számlaszámra, akkor Zente egy egészséges felnőtt emberré cseperedik!

Itt a két legfontosabb számlszám - ha tudsz, segíts te is!

Összefogás Zentéért Alapítvány (OTP Bank Magyarország) – számlaszám: 11731001-23120178
 

International account number: HU06117310012312017800000000 SWIFT/BIC: OTPVHUHB

Zente történetét az alábbi facebeook felületen követheted nyomon!

Zente SMA 1 Baby (katt!) >>

Dunaújvárosi szolgáltatók is csatlakoztak!

Az összefogás, a jótét együttműködés és a segítő szándék szó szerint végigsöpört az országon, és természetesen érintette szeretett városunkat is – Bojtor Veronika, a Szőrfodrász Kutyakozmetika gazdája (és egyáltalán nem mellékesen gyakorló édesanya) a múlt hét elején tette közzé az alábbi felhívását Gyertek, csatlakozzatok, gyógyítsuk meg együtt Zentét! címmel.

Emberfodrászok, emberkozmetikusok, masszőrök, műkörmösök, titeket is várunk!
Az első hívó szóra 32 kutyakozmetikus csatlakozott már országszerte, s téged is várunk!
Várjuk még több szolgáltató jelentkezését, írjatok, ha kedvetek egy napot Zentéért dolgozni!
Egy októberi szombat teljes bevételét Zentének ajánljuk fel, ezt alaposan "bereklámozzuk", nehogy munka nélkül maradjunk!

A résztvevő szolgáltatók köre folyamatosan bővül – ezen a Google-térképen te is nyomon követheted!

Zente Támogatói Nap (katt!) >>

A kezdeményező "szőrfodrász" kérdésemre kiemelte, az együttműködés nyomán összegyűlő támogatás teljes összegét Zente alapítványa kapja – és persze folyamatosan várják a csatlakozókat!

A legfrissebb híradások szerint a szükséges tétel mintegy harmada összegyűlt – és él a remény, hogy sikerülhet az életmentő összefogás!

(Illusztrációk: facebook, a szeretett városunkból startolt összefogás képét Bojtor Veronika bocsátotta rendelkezésemre)

Kommentek