MMM: megalakult a Dunaújvárosi Kossuth Kör – csatlakozókat várnak!

Öcaline • 2019. június 6. 16:52 • Közösség 0 0

A közelmúltban tartott zászlóbontás után hivatalosan is megalakult a Mindenki Magyarországa Mozgalom helyi bázisaként a Dunaújvárosi Kossuth Kör: az alakulat az ellenzéki csoportosulások ernyőszervezeteként kíván működni, és mindenkit vár sorai közé, aki egyetért céljaival! Miértek és hogyanok a hajtás után.

"A szervezet munkájával elősegíti a tevékenységi köre alá tartozó településen (Dunaújváros) működő, demokratikus pártok és civil szervezetek, egyházak, civil személyek összehangolását, együttműködését, segíti a társadalmi kiegyezés folyamatát." – a szerdán elfogadott alapszabály írja le legpontosabban, milyen céllal alakult meg szeretett városunkban is a Mindenki Magyarországa Mozgalom helyi aktivista hálózata, vagyis a Dunaújvárosi Kossuth Kör. 

Célok és tervek: hadd legyen mindenki Magyarországa!

Mint Silye Attila, a szervezet helyi zászlóbontását segítő koordinátor a megalakulás kapcsán érdeklődésünkre kiemelte, a mozgalom dunaújvárosi tagjai is mélyen hisznek abban, hogy a jelenleg jellemző pártos, ideológiai alapú megosztottság helyett egy új politikai kultúrára és gyakorlatra van szükség, amelyhez minden tisztességes és változást akaró csatlakozására számítanak. Íme, még egy bekezdés az alapszabályból:

"Mi, a mozgalom tagjai, azért csatlakoztunk a szervezethez, hogy rendszerszerűen, pártoskodás felett tudjunk tenni közösen, csapatszellemben, csapatmunkában, összehangoltan a hazánkért, és a jövőnkért. Azért, hogy megállítsuk a korrupciót és a fejünk felett történő döntéshozatalt, hogy egy szebb, jobb, és boldogabb Magyarországban élhessünk!"

Silye Attila kiemelte: a szervezet tagjai elfogadják és egyetértenek a mozgalom által meghirdetett Nemzeti Minimum: Rendszerváltás és Elszámoltatás 12 pontjával, amely többek között jogállami alkotmányt és igazságos választási rendszert, elszámoltatást és a nemzeti vagyon visszavételét, az oktatás és egészségügy rendbehozatalát, valamint sajtószabadságot és az állami (vagy államilag pénzelt) hazugsággyárak leállítását célozza.
A megalakulást rögzítő, tegnap elfogadott hivatalos dokumentum szerint az MMM Dunaújvárosi Kossuth Kör tagja lehet minden természetes személy, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, akik, illetve amely tagjai egyetértenek a szervezet célkitűzésével, valamint elfogadják az aktivista hálózat működési rendjében foglalt rendelkezéseket.

Így csatlakozhatsz!

A helyi koordinátor a Castellumnak elmondta, a hivatalos megalakulással párhuzamosan megkezdődik csatlakozók toborzása is – a majdani tagok az MMM hivatalos honlapján történő online regisztrációval nyilváníthatják ki csatlakozási szándékukat! A felületet közvetlenül az alábbi linkre kattintva éred el!

MMM Regisztrációs Űrlap (katt!) >>

Amennyiben kérdésed, kérésed, felvetésed vanm írj közvetlenül az MMM Dunaújvárosi Kossuth Kör címére!

E-mail az MMM Dunaújvárosi Kossuth Kör címére (katt!) >> 

Országos merítés, helyi tervek

Silye Attila érdeklődésünkre megerősítette: az MMM Dunaújvárosi Kossuth Kör a kezdetektől szorgalmazta, és egyértelműen támogatja az össz-ellenzéki összefogást az önkormányzati választás előtt – az együttműködésről itt adtunk hírt hasábjainkon!

"Rajta, Újváros!" - ellenzéki összefogás szeretett városunkban! (katt) >>

ez egyébként a helyi szervezetek megalakulásának egyik fontos, deklarált célja is, aligha véletlen, hogy a mozgalom hivatalos honlapja országos merítéssel külön felületet szentel az ellenzéki tömörüléseknek, illetve polgármester-jelölteknek!

Össz-ellenzéki polgármester-jelöltek az MMM honlapján (katt!) >> 

A tervekre térve a dunaújvárosi koordinátor kiemelte: hivatalos delegáltként vesznek részt a Dunaújvárosi Kossuth Kör tagjai június 8-án, szombaton Rákosmezőn a Kossuth Körök Első Országos Gyűlésén, míg a helyi színtéren a saját facebook-felület elindítását, valamint Hogyan tovább, egészségügy!? címmel az első szakmai alapon rendezendő tematikus konzultáció megszervezését célozzák.

Egyetértesz a célokkal? Csatlakozz!

(Mint minden, a Fidesz-rezsimet és a helyi túlhatalom képviselőit gyengítő ellenzéki tömörülés és kezdeményezés esetében, a Castellum ezúttal is segít: az MMM Dunaújvárosi Kossuth Kör médiapartnereként veszi ki részét a szervezet és események népszerűsítéséből!)

Kommentek