"Rajta, Újváros!”: (majdnem) teljes összefogás, Pintér Tamás az össz-ellenzéki polgármester-jelölt

Öcaline • 2019. június 3. 12:01 • Közélet 0 0

Demokratikus, lokálpatrióta ernyőszervezetként bontott zászlót ma a Rajta Újváros Egyesület, amely össz-ellenzéki alakulatként indít jelölteket az önkormányzati választáson szeretett városunkban. A szervezet vezetője dr. Tóth István, városunk korábbi jegyzője, míg polgármester-jelöltje Pintér Tamás, a Jobbik országgyűlési képviselője lett. (13.13: A gyorshír után itt a teljes összegzés!)

Öt ellenzéki alakulat – a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum és a Párbeszéd – helyi szervezeteinek együttműködésével bontott zászlót ma délelőtt a Városházán a Rajta Újváros Egyesület.

"Építsünk együtt egy új várost!"

Mint köszöntőjében dr. Tóth István elnök, városunk korábbi jegyzője kiemelte, a demokratikus érzelmű lokálpatrióták fogtank össze annak reményében, hogy az önkormányzati választásokra hiteles és vonzó alternatívát nyújthassanak a Fidesz korrupt és a város fejlődését gátló túlhatalmával szemben:
– Az alapítók célja a kezdetektől egyértelmű – mindenkit sorainkba várunk, aki úgy érzi, hogy a jelenlegi városvezetés alkalmatlan a feladatára, mindenkit, aki demokratikus érzelmű és lokálpatrióta – de azokat is, akik eddig azt vallották, hogy a közügy magánügy. Hiszek abban, hogy a tisztességgel végzett munka okán érdemesültem a feladatra, és abban is, hogy a város demokratikus önigazgatásának történetében az 1990. október 23-i dátum – az első önkormányzat alakuló ülésének napja – mellé a 2019. június 3., vagyis a Rajta Újváros Egyesület zászlóbontásának napja is meghatározó mérföldkő lesz.

"... a város érdekeinek elsőbbségénél nincs fontosabb!"

Egy biztos: az elmúlt évtizedekben hasonló együttműködésre még nem akadt példa – az alapítók deklarált célja ugyanis egyértelmű: szeretnénk együtt kinyilvánítani, hogy a város érdekeinek elsőbbségénél nincs fontosabb! Az egyesület a várost aggódva szerető lokálpatrióták közösségeként működik – és természetesen mindannyian nagyon szeretnénk, ha az októberi önkormányzati választás egyúttal a demokrácia ünnepe is lenne városunkban. Építsünk együtt egy új várost!

"A város új pályára állítása a tét..."

Nem választási koalícióra szerződtek, és nem pártpolitikai alapon bontanak zázlót, emelte ki új minőségében első nyilvános megszólalása során Pintér Tamás, az össz-ellenzéki egyesület polgármester-jelöltje:
– Minden olyan öntudatos választót sorainkba várunk, aki velünk együtt hisz abban, hogy le kell, és a lehető legteljesebb összefogással le is lehet váltani a Fideszt Dunaújvárosban. Tavaly bizalmat kaptam a város választóitól, idén a pártok képviselőitől – és élni szeretnék a bizalommal; az egyesület nem pártpolitikai alapon szerveződik, és nem választási koalíciót kötöttünk: egy élhető, működő, virágzó város megteremtésére és vezetésére szerződtünk.

"... az ellenzéki összefogás fényt hozhat a városba..."

Úgy érzem, Dunaújváros lakói megérdemlik, hogy valódi változás következzen az önkormányzati választás után, a forrásokat a migránsokkal riogatás és megvonásokkal fenyegetés helyett iskolákra, utakra, munkahelyteremtő beruházásokra és valódim fejlesztésekre fordítsák. Jómagam fontos személyes döntést hoztam annak érdekében, hogy ha Dunaújváros érdeke úgy kívánja, személyesen is vállaljam a kihívást! Nem kérdés, egy új önkormányzatnak tiszta lapokkal kell kezdenie a munkáját – politikai bosszúhadjárat helyett azonban az igazság kiderítése és nyilvánosságra hozása, az átlátható, mutyiktól, korrupciótól mentes helyi közélet és döntéshozatal lehet egyesületünk célja. Jelenleg következmények nélkül bűnöznek a városvezetők – fontos célunk azonban, hogy véget vessünk a város érdekeivel ellentétes folyamatoknak. A sötét lámpák, rossz utak, leromlott állapotú közintézmények, az önös érdekből hozott vagy éppen buta, átgondolatlan döntések miatt régóta szenved városunk – az ellenzéki összefogás fényt hozhat a városba, újra élhető, vonzó településsé teheti. Amelyben a munkahelyteremtő beruházások okán érdemes, a társasági és közösségi alkalmak, a kultúra színterei miatt pedig jó élni. Most persze sokan összerezzenek a túlfélen, esetleg félnek vagy rémhíreket gyártanak arról, hogy egy gyökeres változás után jaj lesz a Fidesz-szimpatizánsoknak. Nekik üzenem,  hogy nem ez számít: egyetlen kérdés dönt – akar-e tenni a városért vagy sem! A demokratikus érzelmű, lokálpatrióta emberek képviseletére szerződtünk – pártpolitikai, ideológiai szempontoktól függetlenül mindenkit képviselni kívánunk, akinek szívügye Dunaújváros.
Pintér Tamás kiemelte: az egyesület célja, hogy minden körzetben egy össz-ellenzéki jelölt álljon a fideszes aspiránssal szemben, a jelöltek névsorát heteken belül megismerheti a nyilvánosság: A Castellum azon kérdésére, milyen kampányt terveznek, az ellenzéki jelölt elárulta, az egyesület önálló weboldallal és facebook-felülettel is a nyilvánosság elé lép, és hatékony, a választók közvetlen megszólítását is célzó kampány előkészítésén dolgoznak.

Még csak majdnem teljes!

A figyelmes böngészők észrevezették, hogy az ellenzéki összefogás csak majdnem teljes – egyelőre kérdéses még egy szereplő jelenléte, ugyanis hiányzik a helyi MSZP döntése arról, csatlakoznak-e az ernyőszervezethez. Amint érdemi döntés születik a kérdésben, azonnal írom!
Egy technikai jellegű közlendővel még adós vagyok, drága böngészők és aranyos mindenki: a zászlóbontás és a jelöltállítás tényével párhuzamosan természetesen megszűnik Pintér Tamás országgyűlési képviselőként kezdett sorozata a Castellum hasábjain. Viszont az össz-ellenzéki zászlóbontás, amelyről múlt csütörtökön még mint ábrándról írtam, megvalósult – az "előhangot" itt olvashatod el!

EP választás után: kötelező lesz az ellenzéki összefogás (katt!) >>

Mindezek után mit is írhatnék!? Nem nehéz végszót találni: "Rajta, Újváros!"

Kommentek