Törölt Állomány (1.): önfény utáni hozzászólás Cserna Gábor polgármesternek – sikálva

Öcaline • 2019. május 7. 17:03 • Közélet 0 0

Új sorozatot indít a Castellum.do, drága böngészők és aranyos mindenki, amelyben betűhíven – na jó, alkalmanként kisebb fazonírozással, de a lényegi mondandót mindenképpen megtartva – közlök olyan tartalmakat, amelyekkel szeretett városunk vezetőjéhez fordultak szeretett városunk lakói, ám érdemi válaszadás helyett töröltek Cserna Gábor közösségi felületéről. A sorozatnyitóhoz egy felhívást is mellékelek – várom a további írásokat!

Polgármesterünk önfényező posztja alá írt hozzászólást április 25-én E., majd hamarosan visszatért, hátha érdemi választ kapott kritikus felvetéseire. Hát nem: előbb azt konstatálta szomorúan, hogy bejegyzése nyom nélkül eltűnt a felületről, majd azt is, hogy valószínűleg tiltották a helyi propaganda gondos aktorai – hiszen a már meglévő hozzászólásokra sem tudott reagálni. Szerencsére a küldés előtt E. elmentette bejegyzését, így olvashatjátok most el ti is! Hiába, na, nehéz ügy a közösségi média cenzúrája – próbálkozni persze lehet, főként, ha méretes öngólt kíván lőni egy városvezető. 

Következzen a Castellum új sorozatának első – egyúttal bevallottan: ötletadó darabja –, startol a Törölt Állomány, olvassátok E. hozzászólását, amit Cserna Gábor polgármesternek címzett!

Az egész város egy komplett kalandpark! Az utcákon ott van a sok szemét, mert senki sem takarítja el. A szemétszállítás sincs rendben, a világítás meg... Sötétedés után alig lehet látni valamit! Ne kamuzzuk már azt, hogy rendben van! Nincs rendben! Ennyi erővel szentjánosbogarakat is használhatna a város. A "korszerűsítés" óta feltűnően sok a baleset, ez csak a lakosságnak tűnik fel? A stadion világítása ki van pattintva, kár hogy érdemi haszna nincs, mert ugye ahhoz kellene foci is, nem csak labdakergetés, ami országos szinten jellemző. (...) Gyereket várok jelenleg, és Pestre kell járnom orvoshoz, hogy ne kelljen itt szülnöm, érdemi ultrahangra Kecskemétre, mert itt a technikai fejlődés mocskosul el van maradva. 
Nem érdekel, hogy melyik kormány mit csinált korábban, a Fidesznek eddig 9 év alatt sem sikerült megoldani a problémákat, de a zsebek azért, gondolom, tele vannak. Az összetákolt kilátó teljesen felesleges beruházás volt, az arra szánt összegből lehetett volna fejleszteni pl. a kórházat és a szakrendelők felszereltségét is. Teljesen mindegy, hogy melyik kormány nem oldotta meg ezeket a problémákat korábban, mindig a jelenleginek van lehetősége rá. 

Rosszul fogalmaztam. Nem lehetősége van rá, hanem kötelessége! Ezt kéne már megérteni, az előző kormánnyal való takarózás helyett. 

Tehát jó lenne, ha a kedves képviselők a közgyűlésen és egyéb helyeken/alkalmakkor nem egymásra mutogatnának, hanem egymás lejáratása és a kis hülye játszmáik helyett megtanulnának együtt dolgozni, végre Dunaújváros, és az itt élők érdekeivel foglalkozni, ugyanis, ha hiszi, ha nem, és ha tetszik, ha nem, önök erre lettek megválasztva! Önnek pedig polgármesterként az  – is – a feladata, hogy ennek meglétét biztosítsa.

Eddig tartott E. válaszra nem méltatott, hegyette inkább törölt bejegyzése – most meg következzen a bevezetőben emlegetett felhívás: drága olvasó/böngésző/városlakó, ha veled is előfordult hasonló, jelentkezz azonnal itt. És ha megőrizted az eltüntetett bejegyzést, akkor küldd el azt is – lesz helye a Castellum Törölt Állomány sorozatában!

(Összeállításunk képei természetesen illusztrációk!)

Kommentek