ICA-D: akció, tárlatvezetés, D-hangterv koncert a D-terv finisszázsán!

Öcaline • 2019. március 27. 09:38 • Kult 0 17

Komplex, ráadásul minden ízében nagyon izgalmas közösségi élményt kínál a Fiatalok Fotóművészeti Stúdiója szeretett városunkhoz kapcsolódó kiállítása, a D-terv című gyűjtemény záróeseménye a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) pénteken. Program a hajtás után – ott a helyed!

A kiállítás anyagához kapcsolódó akcióval, tárlatvezetéssel és koncerttel ér véget a Fiatalok Fotóművészeti Stúdiója tagjainak dunaújvárosi – és minden ízében szeretett városunkhoz kapcsolódó – kiállítása, áll a Kortárs Művészeti Intézettől (ICA-D) kapott tájékoztatóban. A finisszázst március 29-én, pénteken 19 órától rendezik az intézet összes termeiben – itt a tételes program, némi csalogató örítéssel!

Rontom, bontom. Akcióval startol.

Az est 19 órakor, Pólya Zsombor performanszával kezdődik. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy a művész akcióját követően az installáció már nem lesz hozzáférhető eredeti formájában, így aki meg szeretné tekinteni azt a korábbi állapotában, még pénteken 17 óra előtt tegye meg!

Város. Bújócska. Tárlatvezetéssel folytatódik.

A tervek szerint 19.15-től a kiállítás kurátora, Cséka György esztéta tart tárlatvezetést a kiállításon. Az érdeklődők megimserkedhetnek a D-terv koncepciójával, a kiállított anyagok nyomán pedig bepillantást nyerhetnek az ifjú fotóművészek egyéni megközelítése nyomán szeretett városunk mindennapjaiba is – persze nem ritkán sajátos nézőpontból.

Zene. Bona. Haj. Koncerttel koronáz.

A programsorozat befejezéseként 20 órától a D-hangterv fantázianevű formáció (Sőrés Zsolt - mélyhegedű, elektronika, eszközök; Martinkó Tamás - gitár, elektronika) bemutatóján vehetnek részt a finisszázs vendégei. A hazai experimentális zenei színtér egyik meghatározó alakjaként ismert Sőrés Zsolt egyszerre multi-instrumentalista hang/zajművész, performer és konceptuális művész, ezúttal alkalmi felállásban, a sokoldalú, számtalan formációból – Pluto, Naked Woods, Dalai Dávid, Mullin' Rouges – ismerős Martinkó Tamással varázsol nagyot. 

A finisszázs programján a belépés díjtalan, az élmény garantált!

Azt meg már le se írom, hogy mindenkit szeretettel várnak! Ja de, leírtam!

(Archív fotó: ICA-D)

Kommentek