Demonstráció a demokráciáért, a rabszolgaság és az önkény ellen: nem kér, nem rimánkodik – követel!

Öcaline • 2018. december 21. 19:06 • Közélet 0 16

Szeretett városunk is sikeresen csatlakozott a rabszolgaság, az önkény és a korrupció elleni országos demonstrációk sorához – ma délután mintegy ezer ember tiltakozott jó hangosan az Orbán-rezsim ellen előbb a Martinász szobornál, majd könnyű Vasmű úti sétát követően a Fidesz helyi bázisa előtt. Zengett az "Orbán, takarodj!", a „Mocskos Fidesz!", a "Nem hagyjuk!" és a "Bajszos szar!", az akció csúcsmatricájának az O1G feliratot választottam. Folyt. köv., drága olvtársak és aranyos mindenki!

Össz-ellenzéki demonstrációnak hirdették, a vártnál a szervezők szerint is jóval jelentősebb és hangosabbb tiltakozó akcó kerekedett ma délután Dunaújvárosban – a kezdeményezéssel szeretett városunk is feliratkozott az újbeszélül Soros-ügynökök irányította söpredék gyülekezetek, magyarul 

az Orbán-rezsim ellen 

határozottan és karakteresen tiltakozó megmozdulásnak otthont adó települések sorához.

Az első állomás a Martinász szobor volt, ahol mindössze egy rövid köszöntő hangzott el, majd tudatták az akkor már (mint később kiderült: még csak) több száz fős tömeggel, hogy a demonstráció valódi helyszíne a helyi Fidesz bázisa, vagyis a Vasmű úti Irodaház előtti térség lesz.

Ahová aztán a demonstrálók hosszú tömött sorban, rendezetten, de indulatos jelszavakat skandálva vonultak. Már ekkor feltűnt a bevezetőben emlegetett matrica – kapott belőle a Helyi Sikoly Vasmű úti központjának táblája is –, az Irodaházhoz aztán már mintegy ezer fősre becsült tömeg érkezett. A Castellum hasábjain is megénekelt 5 pont felolvasása (válasz: "Orbán, takarodj!") után szépen sorban következtek az ellenzéki szónokok, akik különféle vérmérséklettel ugyan, de 

egy füst alatt mondtak ítéletet 

a rendszer felett. Mezei Zsolt (DK) szerint a hatalom birtokosaként Orbán elhitte, hogy a nép mindent elhisz, mindent eltűr és mindent elfogad (válasz: "Nem hagyjuk!"), Pintér Attila (MSZP) magyarként és európaiként magyarhoz és európaihoz méltó életet követelt, és rövid üzenetet tolmácsolt a város polgármesterének is (válasz: "Mocskos Fidesz!").

Hosszú szónoklattal készült Kovács Janka, a Momentum Mozgalom helyi vezetője, aki szerint a düh és az elkeseredés kovácsolt az utóbbi években elképzelhetetlen egységet az ellenzéki oldalon  – válasz: "Demokráciát!" –, és azzal, hogy együtt, bátran áll ki az ellenzék az igazáért, egyre több ember meri kimondani, hogy elég volt az Orbán Viktor nevével fémjelzett korrupt, elnyomó rezsimből. Szabó Zsolt (PM) szerint 

jó látni az erős és sokszínű tömeget, 

jó tapasztalni, hogy egyre többen vannak, akik együtt hallatják a hangjukat a tolvaj fideszes nagyurak rendszere ellen. Alattvallók nem leszünk, folytatjuk az ellenállást, ígérte a Párbeszéd elnökségi tagja, aki a Nemzeti dal első strófájának elszavalására buzdítva zárta szónoklatát.

Petőfire Petőfi: a Dicsőséges nagyurak közismert – okker csokker, nem éppen finomkodó – soraival kezdte szónoklatát Pintér Tamás, a Jobbik országgyűlési képviselője, aki azt is kiemelte: vége a könyörgés korának, a tömeg már nem kér, nem rimánkodik, hanem követel (válasz: "Demokráciát!"). A jobbikos honatya az összefogás, közös fellépés fontosságát is kiemelte, majd kijelntette: azzal, hogy a köztársasági elnök eláírta a rabszolgatörvényt, olajat öntött a tiltakozás tüzére (válasz: "Bajszos szar!").

A demonstráció záróakkordjaként elhangzott, hogy a tiltakozó akcióorozat nem ért véget – folytatása következik, drága böngészők és aranyos mindenki, hogy mikor és hol, azt meg majd jól megírom! A jövő itt van, készüljetek :DDDDD

Gyertek akkor is, legyetek, legyünk legalább ilyen sokan!

(Fotó: Castellum.do; az utolsó illusztráció a face-en jött szembe, nem hagyhattam ott, ide mentettem!)

Kommentek